Հանրապետության տարածքում մարտի 19-22-ը բազմաթիվ շրջաններում դիտվելու են տեղումներ, իսկ լեռնային գոտիներում՝ գիշերային ժամերին, կտեղա ձյուն։ Մարտի 19-22-ին առանձին վայրերում տեղումները կլինեն առատ, հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնը։
Քամին կունենա հարավարևմտյան ուղղություն՝ 2-5 մ/վ արագությամբ։ Մարտի 19-ի ցերեկը, ինչպես նաև 20-21-ին որոշ հատվածներում քամու ուժգնությունը կբարձրանա՝ հասնելով 15-19 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 19-23-ին, հատկապես ցերեկային ժամերին, կտրուկ կնվազի՝ 10-12 աստիճանով, իսկ Լոռու, Տավուշի և Սյունիքի մարզերում կնկատվի 11-13 աստիճանով նվազում։
Երևանում մարտի 19-22-ը կանխատեսվում են անձրևներ, հնարավոր է նաև ամպրոպ։ Մարտի 23-ին տեղումներ չեն սպասվում։ Մայրաքաղաքում մարտի 19-ի ցերեկը կլինի մինչև 12-14 աստիճան, իսկ երեկոյան կնվազի՝ հասնելով +8…+10 աստիճանի։
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի փոխտնօրեն Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ցիկլոնը երկրի տարածքում կմնա մինչև մարտի 23-ը ներառյալ:
«Ժամանակ առ ժամանակ, որոշակի դադարներով, մարզերի մեծ մասում, այդ թվում նաև Երևանում, տեղումներn առաջիկա 5 օրերին կշարունակվեն»,-գրել է նա։

19 Март 2025 - 11:15 AMT
С 19 по 22 марта в большинстве регионов Армении ожидаются осадки, а в горных районах ночью возможен снег. В отдельных районах прогнозируются обильные дожди, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга.
Ветер юго-западный, 2-5 м/с. Днем 19 марта, а также 20-21 марта на отдельных территориях порывы ветра усилятся до 15-19 м/с.
С 19 по 23 марта температура воздуха, особенно в дневные часы, резко понизится на 10-12 градусов. В Лорийской, Тавушской и Сюникской областях ожидается похолодание на 11-13 градусов.
В Ереване с 19 по 22 марта прогнозируются дожди, возможны грозы. 23 марта осадков не ожидается. Днем 19 марта температура составит 12-14°C, а к вечеру понизится до +8…+10°C.
Заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга Гагик Суренян написал в Facebook, что циклон останется на территории Армении до 23 марта включительно.
«Осадки в большинстве регионов, в том числе в Ереване, продолжатся в ближайшие пять дней с небольшими перерывами», — отметил он.