Մարտի 19-ին, «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ, փաստաբան, Երևանի ավագանու անդամ Զարուհի Փոստանջյանը, ի լրումն նախկինում ներկայացված կոռուպցիոն հանցագործությունների մասին հաղորդումների, դիմել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի տեղակալ Մուշեղ Բաբայանին, հայտնում է կուսակցության լրատվական ծառայությունը։
Նշվում է, որ դիմումում նա մատնանշել է Տիգրան Ավինյանի կողմից 2024 թվականի նոյեմբերի 14-ին «ԱԴԱՄԻՈՒՄ» ՍՊԸ-ին տրված թիվ N 01150-02-1985-24 շինարարության թույլտվությունը՝ որպես կոռուպցիոն գործարք։ Նա ներկայացրել է նաև այն անձանց տվյալները, ովքեր, ըստ իրեն, ներգրավված են այս սխեմայում։
Փոստանջյանը դիմումով հայտնել է, որ պատրաստ է ցուցմունքի տեսքով մանրամասնել բոլոր փաստերն ու փաստարկները և ակնկալում է, որ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն իրեն կկանչի ցուցմունք տալու։

19 Март 2025 - 12:57 AMT
19 марта председатель партии «Еркир Цирани», юрист и член Совета старейшин Еревана Заруи Постанджян подала новое заявление заместителю председателя Антикоррупционного комитета Мушегу Бабаяну, дополняя ранее представленные сообщения о коррупционных преступлениях, сообщает пресс-служба партии.
В заявлении она указала на разрешение на строительство № N 01150-02-1985-24, выданное Тиграном Авиняном ООО «АДАМИУМ» 14 ноября 2024 года, как на коррупционную сделку. Она также предоставила данные лиц, которые, по её мнению, были вовлечены в схему.
Постанджян заявила, что готова дать показания и подробно изложить все факты и аргументы. Она ожидает, что Антикоррупционный комитет вызовет её для допроса.