Մարտի 19-ին, «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ, փաստաբան, Երևանի ավագանու անդամ Զարուհի Փոստանջյանը, ի լրումն նախկինում ներկայացված կոռուպցիոն հանցագործությունների մասին հաղորդումների, դիմել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի տեղակալ Մուշեղ Բաբայանին, հայտնում է կուսակցության լրատվական ծառայությունը։
Նշվում է, որ դիմումում նա մատնանշել է Տիգրան Ավինյանի կողմից 2024 թվականի նոյեմբերի 14-ին «ԱԴԱՄԻՈՒՄ» ՍՊԸ-ին տրված թիվ N 01150-02-1985-24 շինարարության թույլտվությունը՝ որպես կոռուպցիոն գործարք։ Նա ներկայացրել է նաև այն անձանց տվյալները, ովքեր, ըստ իրեն, ներգրավված են այս սխեմայում։
Փոստանջյանը դիմումով հայտնել է, որ պատրաստ է ցուցմունքի տեսքով մանրամասնել բոլոր փաստերն ու փաստարկները և ակնկալում է, որ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն իրեն կկանչի ցուցմունք տալու։

On March 19, the leader of the Yerkir Tsirani party, lawyer, and Yerevan City Council member Zaruhi Postanjyan filed a new request with Anti-Corruption Committee Deputy Chairman Mushegh Babayan, supplementing previous reports of corruption-related crimes, according to the party’s press service.
In her request, she pointed to the construction permit N 01150-02-1985-24, issued by Tigran Avinyan to ADAMIUM LLC on November 14, 2024, as a corrupt transaction. She also provided details of individuals she believes were involved in the scheme.
Postanjyan stated that she is ready to testify and elaborate on all facts and arguments. She expects the Anti-Corruption Committee to summon her for questioning.