Գյումրիում ընտրություններից առաջ քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը հրավիրվել է Քննչական կոմիտե՝ հարցաքննության։
Մխիթարյանի հրապարակած տեսանյութում երևում է, որ քննիչը նրան տեղեկացրել է հրավիրվելու մասին՝ կապված 2024 թվականի մայիսին պարեկային ծառայության կողմից կազմված ակտի հետ, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Ըստ քննիչի՝ ակտը վերաբերում է այն հանգամանքին, որ Մխիթարյանը, իբրև թե, ավտոմեքենա է վարել առանց վարորդական իրավունքի։ Սակայն Մխիթարյանը նշել է, որ նման դեպք չի հիշում, քանի որ իր վարորդական իրավունքը մշտապես իր մոտ է եղել և որևէ նման խախտում չի կատարել։
Նա նաև նշել է, որ տեղյակ չէ, թե կոնկրետ ինչ ակտի մասին է խոսքը։
Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններում քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանը ընտրողների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարել է, որ քաղաքում կարծես 37 թիվը լինի, վախի մթնոլորտ է, տոտալ վերահսկողություն։ Նա նշել է, որ մարդկանց, որոնք աշխատանքով օրվա հացն են վաստակում, վախեցնում են։

Ruben Mkhitaryan, the opposition candidate for mayor in Gyumri, has been summoned to the Investigative Committee for questioning.
In a video released by Mkhitaryan, the investigator informed him of the summons related to a report filed by the patrol service in May 2024, according to Pastinfo.
According to the investigator, the report alleges that Mkhitaryan was driving a vehicle without a driver's license. However, Mkhitaryan stated that he does not recall such an incident, as he has always had his driver's license with him and has not committed any such violation.
He also mentioned that he is unaware of the specific report in question.
In a meeting with voters, Martun Grigoryan, a candidate for mayor in the Gyumri City Council special elections, stated that the city feels like it's 1937, with an atmosphere of fear and total control. He noted that people who earn their daily bread through work are being intimidated.