Քաղաքացիական պայմանագիր խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը, լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով անվտանգային իրավիճակին, նշել է, որ չի կարող մանրամասներ հայտնել առկա ձեռքբերումների մասին, քանի որ դրանք հանրային քննարկման ենթակա չեն։ Նրա խոսքով, դրանք հիմնականում վերաբերում են ռազմարդյունաբերության ոլորտին, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Այսօրվա խաղաղ օրը պետք է օգտագործենք 100 տոկոսով, քանի որ դա կարող է վաղը չունենանք։ Եթե մի բան պետք է անենք, որ մեր անվտանգության բարձիկն ամրանա, պետք է այսօր անենք, քանի որ վաղը կարող է ուշանա։ Պետք չի շատ խոսել, պետք է նվիրումով ու հավատով աշխատել։ Անտարբերությունը շարունակում է մեզ ուղեկցել։ Եթե դա հեռացնենք, ապա մեր խնդիրներին կառերեսվենք»,-նշել է նա։
Ադրբեջանի նոր պահանջներին անդրադառնալով՝ Քոչարյանը շեշտել է. «Մեր վարչապետն ասել է, որ պատրաստ է ստորագրել, եթե այդ կետերից դուրս էլի խնդիրներ կան, ապա պետք է խոսենք, հնարավոր է մենք էլ դրանից դուրս ունենանք խնդիրներ, օրինակ՝ գերիների հարցում։ Դրա մասին, գուցե, չի բարձրաձայնվում, բայց օրակարգում կա»։

Civil Contract faction MP Andranik Kocharyan, speaking with reporters about the security situation, stated that he could not disclose details of current achievements, as they are not subject to public discussion. According to him, these mainly concern the defense industry, Aysor.am reports.
"We must use today's peaceful day 100% because we may not have it tomorrow. If there's something we must do to strengthen our security cushion, we must do it today, as tomorrow might be too late. We shouldn't talk too much; we need to work with dedication and faith. Indifference continues to trace us. If we eliminate it, we will face our challenges directly," he said.
Addressing Azerbaijan’s new demands, Kocharyan emphasized: "Our Prime Minister has said he is ready to sign. If there are additional issues beyond those points, we need to discuss them. It is possible that we also have unresolved matters, for example, regarding prisoners. This may not be openly discussed, but it is on the agenda."
Since March 16, Azerbaijan's Ministry of Defense has been spreading misinformation several times a day, alleging gunfire from the Armenian side. Armenia’s Ministry of Defense has consistently denied these claims. The EU monitoring mission has also refuted Baku’s disinformation.