Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի տարածած հերթական ապատեղեկատվությունը։
ՊՆ հայտարարության մեջ նշվում է, որ Ադրբեջանի այն պնդումը, թե մարտի 20-ին, ժամը 12։30-ից մինչև 15։15-ը, ՀՀ Զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևելյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
ՊՆ-ն նաև հիշեցրել է, որ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը նախկինում հանդես է եկել հրադադարի խախտումների և նման տեղեկությունների հետաքննության համատեղ մեխանիզմի ստեղծման առաջարկությամբ՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև, սակայն այդ առաջարկին Ադրբեջանը դեռևս չի արձագանքել։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը վերահաստատել է իր պատրաստակամությունը՝ հետաքննելու Ադրբեջանի տարածած հաղորդագրության իսկությունը՝ նշելով, որ համապատասխան ապացույցների տրամադրման դեպքում հայկական կողմը պատրաստ է դրանք ուսումնասիրել։
Այս պահի դրությամբ, ըստ ՀՀ ՊՆ-ի, Ադրբեջանը Հայաստանին չի ներկայացրել որևէ փաստաթուղթ կամ հիմնավորում, որը կվկայի ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի խախտման մասին։

Armenia’s Ministry of Defense has rejected the latest disinformation spread by Azerbaijan.
According to a ministry statement, Baku’s allegation that Armenian Armed Forces units opened fire on Azerbaijani positions located in the eastern and southeastern parts of the border zone between 12:30 p.m. and 3:15 p.m. on March 20 is “not true.”
The ministry also recalled that the Armenian Prime Minister’s Office had previously proposed the creation of a joint investigation mechanism between Armenia and Azerbaijan to examine ceasefire violations and similar incidents—an initiative to which Azerbaijan has yet to respond.
Reaffirming its readiness to verify the authenticity of Azerbaijan’s reports, Armenia’s Defense Ministry stated that it is prepared to review any relevant evidence should Azerbaijan provide it.
As of now, according to the ministry, Azerbaijan has not submitted any documents or proof supporting its claims that Armenian forces violated the ceasefire.