Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի տարածած հերթական ապատեղեկատվությունը։
ՊՆ հայտարարության մեջ նշվում է, որ Ադրբեջանի այն պնդումը, թե մարտի 20-ին, ժամը 12։30-ից մինչև 15։15-ը, ՀՀ Զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևելյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
ՊՆ-ն նաև հիշեցրել է, որ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը նախկինում հանդես է եկել հրադադարի խախտումների և նման տեղեկությունների հետաքննության համատեղ մեխանիզմի ստեղծման առաջարկությամբ՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև, սակայն այդ առաջարկին Ադրբեջանը դեռևս չի արձագանքել։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը վերահաստատել է իր պատրաստակամությունը՝ հետաքննելու Ադրբեջանի տարածած հաղորդագրության իսկությունը՝ նշելով, որ համապատասխան ապացույցների տրամադրման դեպքում հայկական կողմը պատրաստ է դրանք ուսումնասիրել։
Այս պահի դրությամբ, ըստ ՀՀ ՊՆ-ի, Ադրբեջանը Հայաստանին չի ներկայացրել որևէ փաստաթուղթ կամ հիմնավորում, որը կվկայի ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի խախտման մասին։

Министерство обороны Армении опровергло очередную дезинформацию, распространённую Азербайджаном.
В заявлении министерства отмечается, что утверждение Азербайджана о якобы открытом огне армянскими вооружёнными силами по азербайджанским позициям, расположенным на восточном и юго-восточном участках границы 20 марта с 12:30 до 15:15, не соответствует действительности.
Министерство также напомнило, что ранее аппарат премьер-министра Армении выступал с предложением создать совместный механизм для расследования нарушений режима прекращения огня и аналогичных инцидентов между Арменией и Азербайджаном, однако Азербайджан до сих пор не ответил на это предложение.
Минобороны Армении подтвердило свою готовность проверить достоверность распространённых Азербайджаном сведений, указав, что в случае предоставления соответствующих доказательств армянская сторона готова их изучить.
По состоянию на данный момент, согласно Минобороны Армении, Азербайджан не представил Армении никаких документов или доказательств, подтверждающих нарушение режима прекращения огня со стороны армянских вооружённых сил.
С 16 марта Минобороны Азербайджана ежедневно публикует ложные сообщения о стрельбе со стороны Армении. Армянское Минобороны систематически опровергает эти заявления, а также дезинформацию Баку опровергла наблюдательная миссия ЕС.