Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանն ասել է, որ յուրաքանչյուր ոք, ով շրջել է Գյումրիում և շփվել բնակիչների հետ, կարող է համոզվել, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն այստեղ հասարակական աջակցություն չունի։
Նրա խոսքով՝ իշխանական թիմը փորձում է կիրառել որոշ տեխնոլոգիաներ՝ ստեղծելով պատրանք, թե իբր իրենք ունեն ամուր դիրքեր, հայտնում է Panorama.am-ը։
«Այսօր Գյումրիում ամենավատը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վիճակն է։ Մի քանի օր է մնացել տեսնենք, թե իշխանությունները ինչ կվերցնեն Գյումրիում, բայց քաղաքապետի պաշտոնը հաստատ չեն կարողանալու վերցնեն»,-հայտարարել է Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուն։
Նրա խոսքով՝ իշխանական թիմը փորձում է կիրառել որոշ տեխնոլոգիաներ՝ ստեղծելով պատրանք, թե իբր իրենք ունեն ամուր դիրքեր։

21 Март 2025 - 10:33 AMT
Кандидат на пост мэра Гюмри Мартун Григорян заявил, что любой, кто бывал в городе и пообщался с жителями, может убедиться в отсутствии общественной поддержки у партии «Гражданский договор».
По его словам, правящая команда пытается применить определенные технологии, чтобы создать иллюзию прочных позиций, сообщает «Panorama.am».
«Сегодня в Гюмри худшее положение именно у «Гражданского договора». Осталось всего несколько дней, и мы увидим, чего добьются власти в Гюмри, но мэрский пост им точно не взять», — заявил кандидат.
Он повторил, что правительственный блок использует технологии, чтобы создать ложное представление о прочных позициях.