Արտաքին հետախուզության ծառայության ղեկավար Քրիստիննե Գրիգորյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի անկախությանն ու ինքնիշխանությանը սպառնացող վտանգները գալիս են մի քանի երկրից։ Նա այդ մասին ասել է Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
Նա այդպես է պատասխանելով այն հարցին, թե բացի Թուրքիայից և Ադրբեջանից, կա՞ն արդյոք Հայաստանի պետականության, անկախության և տարածքային ամբողջականության համար վտանգ ներկայացնող այլ երկրներ, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Հայաստանի Հանրապետության անկախությանը և ինքնիշխանությանը սպառնացող վտանգները գալիս են մի քանի երկրից»,-նշել է Գրիգորյանը՝ չմանրամասնել, թե որ երկրների մասին է խոսքը։

Kristine Grigoryan, head of Armenia’s External Intelligence Service, stated that the country is facing sovereignty and independence threats, without specifying which.
She made this remark in response to a question about whether any countries, apart from Turkey and Azerbaijan, also pose risks to Armenia’s statehood, independence, and territorial integrity, according to Armenpress.
“The threats to the independence and sovereignty of the Republic of Armenia come from several countries,” Grigoryan noted, without elaborating on which nations she referred to.