Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց են ունեցել՝ քննարկվել են ՀՀ և ՌԴ միջև երկկողմ օրակարգային հարցեր։
Կարևորվել է երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսությունը տարբեր մակարդակներում:
Արարատ Միրզոյանը և Սերգեյ Լավրովն անդրադարձ են կատարել նախորդ շաբաթ երկու գերատեսչությունների միջև կայացած քաղաքական խորհրդակցությունների արդյունքներին և մտքեր փոխանակել առաջիկա ծրագրերի շուրջ:
Մարտի 20-ին Մոսկվայում Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարությունների միջև կայացել են քաղաքական խորհրդակցություններ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանի և ՌԴ ԱԳ նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինի գլխավորությամբ։
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև առևտրատնտեսական փոխգործակցության զարգացման, ինչպես նաև մշակութային և հումանիտար ուղղություններով առաջիկայում իրականացվելիք համատեղ միջոցառումների և ծրագրերի վերաբերյալ:

Armenia’s Foreign Minister Ararat Mirzoyan and his Russian counterpart Sergey Lavrov held a phone conversation, discussing a range of bilateral agenda items between Armenia and Russia. They emphasized the importance of political dialogue between the two countries at various levels.
Mirzoyan and Lavrov also reviewed the outcomes of political consultations that took place between their respective ministries last week, exchanging ideas on upcoming projects and initiatives.
On March 20, political consultations between the foreign ministries of the Republic of Armenia and the Russian Federation were held in Moscow, led by Armenia’s Deputy Foreign Minister Mnatsakan Safaryan and Russia’s Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin. The discussions included enhancing trade-economic cooperation between Armenia and Russia, as well as upcoming joint cultural and humanitarian projects.