Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց են ունեցել՝ քննարկվել են ՀՀ և ՌԴ միջև երկկողմ օրակարգային հարցեր։
Կարևորվել է երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսությունը տարբեր մակարդակներում:
Արարատ Միրզոյանը և Սերգեյ Լավրովն անդրադարձ են կատարել նախորդ շաբաթ երկու գերատեսչությունների միջև կայացած քաղաքական խորհրդակցությունների արդյունքներին և մտքեր փոխանակել առաջիկա ծրագրերի շուրջ:
Մարտի 20-ին Մոսկվայում Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարությունների միջև կայացել են քաղաքական խորհրդակցություններ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանի և ՌԴ ԱԳ նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինի գլխավորությամբ։
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև առևտրատնտեսական փոխգործակցության զարգացման, ինչպես նաև մշակութային և հումանիտար ուղղություններով առաջիկայում իրականացվելիք համատեղ միջոցառումների և ծրագրերի վերաբերյալ:

Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и министр иностранных дел России Сергей Лавров провели телефонный разговор, в ходе которого обсудили различные вопросы двусторонней повестки между Арменией и Россией. Особое внимание было уделено важности политического диалога на разных уровнях между двумя странами.
Мирзоян и Лавров также обсудили результаты политических консультаций, которые состоялись между их министерствами на прошлой неделе, обменявшись мнениями по предстоящим проектам и инициативам.
20 марта в Москве состоялись политические консультации между министерствами иностранных дел Республики Армения и Российской Федерации, которые возглавили заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян и заместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин. Обсуждались вопросы развития торгово-экономического сотрудничества между Арменией и Россией, а также предстоящие совместные культурные и гуманитарные проекты.