«ՀայաՔվեի» սոցիոլոգիական ծառայության տվյալներով՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անցած 4 ամսվա ընթացքում կորցրել է իր վարկանիշի գրեթե կեսը։
Նշվում է, որ այն ամբողջությամբ անցել է ընդդիմությանը, որը ներկայումս շատ բազմաշերտ է։
«Փաշինյանի վարկանիշը գտնվում է ցածր մակարդակի վրա, իսկ նրա դիմաց առաջանում են բազմաթիվ քաղաքական ուժեր, որոնք ունեն որոշակի տոկոսներ։ Սա, ըստ մասնագետների, խոսում է այն մասին, որ ընդդիմությունը պետք է խթանվի նոր կոնսոլիդացիաներով։
2026 թ. համապետական ընտրություններին ընդառաջ՝ Հայաստանում առկա է շատ լուրջ ներքաղաքական պայքար։ «ՀայաՔվե»-ի պարբերաբար անցկացվող հարցումների արդյունքները վկայում են, որ ներկայիս քաղաքական դաշտը դինամիկ է ու ծայրահեղ անհամաձայնություն պարունակող»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

According to HayaQve's sociological service, Prime Minister Nikol Pashinyan has lost almost half of his approval rating in the last four months.
It is noted that the votes have entirely shifted to the opposition, which is now highly fragmented.
"The approval rating of Pashinyan is at a low level, and numerous political forces, each with a specific percentage, are emerging against him. Experts suggest that this indicates the need for the opposition to encourage new consolidations."
With the upcoming 2026 national elections, there is a significant internal political struggle in Armenia. HayaQve's regularly conducted polls reveal that the current political landscape is dynamic, with extreme disagreements dominating the field.