Մարտի 25-ին ՀՀ ՊՆ զորավարժարաններից մեկում տեղի է ունեցել ԶՈւ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի հերթական ենթախմբի ատեստավորման գործընթացի կրակային պատրաստության քննությունը։
Քննական գործընթացին ներկա է եղել ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։
Դիտարկելով բարձրագույն և ավագ սպայակազմերի ցուցանիշները՝ գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը գոհունակությամբ նշել է, որ ատեստավորման գործընթացը ակնհայտորեն դրական ազդեցություն է ունեցել ԶՈւ մարտական պատրաստության բարձրացման վրա։

25 Март 2025 - 10:28 AMT
25 марта на одном из учебных полигонов Министерства обороны Армении был проведен экзамен по огневой подготовке в рамках очередной аттестации высшего и старшего офицерского состава Вооруженных сил.
В процессе аттестации присутствовал начальник Генерального штаба ВС Армении, первый заместитель министра обороны, генерал-лейтенант Эдвард Асрян.
Оценив результаты высшего и старшего офицерского состава, генерал-лейтенант Эдвард Асрян выразил удовлетворение, отметив, что процесс аттестации оказал положительное влияние на повышение боевой готовности ВС.