ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Հունաստանի Անկախության օրվա առթիվ X-ի իր էջում շնորհավորել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասին։ Նա գրառում է արել X-ի իր էջում։
«ՀՀ պաշտպանության նախարարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հունաստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Մեր երկու երկրների միջև ձևավորված համապարփակ հարաբերությունները վկայությունն են հայ և հույն եղբայրական ժողովուրդների անսասան բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի, վստահության վրա հիմնված անկեղծ և արդյունավետ համագործակցության, ինչն արժևորում և բարձր ենք գնահատում»,–ասվում է ուղերձում։

25 Март 2025 - 12:21 AMT
Министр обороны Армении Сурен Папикян поздравил национального министра обороны Греции Никоса Дендияса на своей странице в X в связи с Днем независимости Греции.
"От имени Министерства обороны Республики Армения и лично от меня, сердечно поздравляю вас с национальным праздником Греческой Республики — Днем независимости.
Комплексные отношения между нашими двумя странами являются доказательством нерушимой дружбы армянского и греческого братских народов, основанной на взаимном уважении, доверии и искреннем и эффективном сотрудничестве, что мы высоко ценим и учитываем", говорится в сообщении.