Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Եվրադաշինքի» կողմից որպես Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Լևոն Բարսեղյանը հայտարարել է, որ Եվրադաշինքը կոալիցիա չի կազմելու ոչ մի քաղաքական ուժի հետ:
«Նման բան չի լինելու, Եվրադաշինքը չի կոալիցվելու որևէ քաղաքական ուժի հետ»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նրա խոսքով՝ վերջին օրերին պարբերաբար շրջանառվում են կարծիքներ, թե իրենց քաղաքական ուժը սպասարկում է գործող իշխանությունների շահերը և ընտրություններից հետո մտադիր է դաշինք կազմել ՔՊ-ի հետ։
«Մենք համարում ենք, որ մեր ծրագիրն ամենալավն է։ Տարբեր պատճառներով որևէ քաղաքական ուժի հետ չենք կոալիցվելու։ Որևէ մեկի հետ բանակցություններ չենք վարելու, թե ձեր քվեները տվեք մեզ, մենք ձեզ պաշտոն կտանք։ Չի լինելու նմա բան։ Սա մեր վերջնական պատասխանն է բոլոր այդօրինակ հարցերին»,-ասել է նա։

Levon Barseghyan, mayor candidate for Gyumri representing the Euroalliance bloc in the upcoming snap municipal elections, stated that the alliance will not form a coalition with any political force.
“There will be no such thing, Euroalliance will not enter into coalition with any political party,” he said, according to Panorama.am .
According to Barseghyan, recent days have seen recurring speculation that Euroalliance is serving the interests of the current authorities and intends to form a coalition with the Civil Contract party after the elections.
“We believe our program is the best. For various reasons, we will not form a coalition with any political force. We will not negotiate with anyone asking them to give us their votes in exchange for positions. That will not happen. This is our final answer to all such questions,” he emphasized.