ԱԺ պատգամավորներ Հովիկ Աղազարյանը և Տարոն Մարգարյանը զրկվել են պատգամավորական անձեռնմխելիությունից: Գաղտնի քվեարկության արդյունքները ներկայացրել է ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը:
Անկախ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը ստացել է 65 կողմ և 2 դեմ ձայներ, «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից Տարոն Մարգարյանի մասով միջնորդությունը՝ 67 կողմ ձայն և ոչ մի դեմ։
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ համաձայնություն կտա ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդություններին՝ անձեռնմխելիությունից զրկել Աղազարյանին ու Մարգարյանին։
Մարտի 26-ին կայացած նիստում գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը հանդես է եկել միջնորդությամբ՝ Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ երկու քրեական գործի հարուցման նպատակով։
Մարտի 27–ի նիստում Վարդապետյանը միջնորդություն է ներկայացրել «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը ներկայացնող պատգամավոր Տարոն Մարգարյանի վերաբերյալ։

27 Март 2025 - 13:25 AMT
Депутаты Национального собрания Армении Овик Агазарян и Тарон Маргарян лишены депутатской неприкосновенности. Об этом сообщил председатель счетной комиссии парламента Нарек Бабаян, представив итоги тайного голосования.
Вопрос о снятии иммунитета с независимого депутата Овика Агазаряна получил 65 голосов «за» и 2 «против».
Ходатайство в отношении депутата от фракции «Честь имею» Тарона Маргаряна было поддержано 67 голосами, при этом не было ни одного голоса «против».
Фракция «Гражданский договор» ранее заявила о готовности поддержать ходатайства Генерального прокурора Армении о лишении депутатской неприкосновенности Овика Агазаряна и Тарона Маргаряна. Об этом в беседе с журналистами в парламенте сообщил руководитель фракции Айк Конджорян.
26 марта на заседании парламента Генеральный прокурор Анна Вардапетян выступила с ходатайством о возбуждении двух уголовных дел в отношении Овика Агазаряна.