«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության ղեկավար Սուրեն Սուրենյանցն ուղիղ եթերում հայտարարել է, որ Գյումրիում իշխանությունները սկսել են գործի դնել ճնշումների ու բռնաճնշումների գործիքակազմը։ Նա անդրադարձել է խուզարկություններին, որոնք իրականացվել են «Մայր Հայաստան» դաշինքի նախընտրական շտաբում, ինչպես նաև Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանին պատկանող տարածքներում, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Սա ակնհայտ քաղաքական ենթատեքստ ունեցող իրավական բեսպրեդել է։ ՔՊ-ն, զգալով, որ Գյումրիի ընտրություններում ծանր պարտություն է կրում, թիրախավորել է բոլոր ազդեցիկ մրցակիցներին։ Եթե հիշում եք՝ անցած օրերին թիրախում մեր կուսակցությունն ու մեր թեկնածուն էին, ստացան համարժեք պատասխան։ Ահա այսօր սկսել են ռեպրեսիվ գործողություններ Մարտուն Գրիգորյանի և «Մայր Հայաստան» դաշինքի նկատմամբ»,-նշել է Սուրենյանցը։
Քաղաքագետը հավելել է, որ «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցությունը, որպես ընդդիմադիր բևեռ, աջակցություն է հայտնում ինչպես «Մայր Հայաստան» դաշինքին, այնպես էլ Մարտուն Գրիգորյանին ու նրա քաղաքական թիմին։
«Այսօր առավոտյան մեր թեկնածուի հետ հանդիպումներ եմ ունեցել Մարտուն Գրիգորյանի հետ, նաև «Մայր Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանի հետ և մեր զորակցությունը հայտնել»,–նշել է նա։
Սուրենյանցը նաև տեղեկացրել է, որ «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցությունը Տեքստիլ ակումբի դահլիճում 19։00-ին անցկացնելու է իր ամփոփիչ հավաքը։

27 Март 2025 - 14:56 AMT
Лидер партии «Демократическая альтернатива» Сурен Суренянц в прямом эфире заявил, что власти в Гюмри начали использовать инструменты давления и репрессий. Он указал на обыски, проведённые в предвыборном штабе блока «Мать Армения», а также в помещениях, принадлежащих кандидату в мэры Гюмри Мартуну Григоряну, сообщает «Aysor.am».
«Это правовой беспредел с очевидной политической подоплекой. Почувствовав поражение на выборах в Гюмри, партия «Гражданский договор» нацелилась на всех влиятельных конкурентов. Если помните, несколько дней назад целью стали наша партия и наш кандидат — они получили адекватный ответ. А сегодня начались репрессивные действия в отношении Мартуна Григоряна и блока «Мать Армения», — отметил Суренянц.
Политик добавил, что партия «Демократическая альтернатива» как оппозиционный полюс выражает поддержку как блоку «Мать Армения», так и Мартуну Григоряну и его политической команде.
«Сегодня утром я провёл встречи с нашим кандидатом Мартуном Григоряном, а также с лидером блока «Мать Армения» Андраником Теваняном и выразил им нашу солидарность», — сказал он.
Суренянц также сообщил, что партия «Демократическая альтернатива» проведёт своё итоговое собрание в 19:00 в зале клуба «Текстиль».