ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության արդիականացման շրջանակներում Ներքին գործերի նախարարությունը ձեռք է բերել էլեկտրամոբիլներ, որոնք լիցքավորվում են CCS2 տեսակի լիցքավորման սարքերով, հայտնում է ՆԳՆ–ն։
Պարեկային ծառայության աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով Ներքին գործերի նախարարությունը պատրաստվում է ձեռք բերել էլեկտրամոբիլների լիցքավորման ծառայություն՝ նախնական երեք ամիս ժամկետով, ինչով պայմանավորված դիմում է բոլոր այն կազմակերպություններին, որոնք մատուցում են այդպիսի ծառայություններ և կարող են բավարարել հետևյալ նվազագույն պահանջներին.
- օգտագործվող միակցիչը լինի CCS2 ձևաչափի,
- լիցքավորիչների տեղակայումը՝ Երևան քաղաքում,
- սարքերի յուրաքանչյուր CCS2 միակցիչ ապահովի առնվազն 80 կՎ հզորություն,
- մատակարարը գործի կամ քարտային, կամ կենտրոնացված վճարային համակարգով։
Բոլոր այն կազմակերպությունները, որոնք համապատասխանում են նշված չափանիշներին, կարող են դիմել ՆԳՆ տնտեսական վարչություն:

В рамках модернизации патрульной службы полиции Министерство внутренних дел Армении приобрело электромобили, которые заряжаются от устройств формата CCS2, сообщает МВД.
С целью повышения эффективности патрульной службы МВД планирует закупить услуги по зарядке электромобилей на предварительный срок в три месяца. Ведомство обращается ко всем организациям, предоставляющим такие услуги и способным соответствовать следующим минимальным требованиям:
- Используемый разъём должен быть формата CCS2;
- Зарядные устройства должны быть установлены в городе Ереван;
- Каждый разъём CCS2 должен обеспечивать мощность не менее 80 кВт;
- Поставщик должен использовать либо карточную систему, либо централизованную платёжную платформу.
Все организации, соответствующие вышеуказанным критериям, могут обратиться в экономическое управление МВД.