GALLUP International Association-ի հայաստանյան գրասենյակը Գյումրիում իրականացրել է հարցում՝ պարզելու՝ ինչպես են քաղաքացիները գնահատում ավագանու ընտրությունների հնարավոր ընթացքը։
«Ըստ Ձեզ, Գյումրու ավագանու ընտրություններն արդար և առանց խախտումների կանցնե՞ն» հարցին ի պատասխան, հարցման մասնակիցների 27.9%-ը պատասխանել է՝ միանշանակ այո, իսկ 34.8%-ը նշել է՝ ավելի շուտ այո, գրում է Aysor.am-ը։
Հարցվածների 15.2%-ը կարծիք է հայտնել, որ ընտրություններն, ավելի շուտ, չեն ընթանա արդար և առանց խախտումների, իսկ ևս 15.2%-ը վստահորեն նշել է՝ ոչ, չեն անցնի արդար։
Բացի այդ, 6.9 տոկոսը պատասխանել է, որ դժվարանում է որևէ կարծիք հայտնել։
Հարցումը Գյումրիում անցկացվել է մարտի 25-26-ն ընկած ժամանակահատվածում, մասնակցել է 612 անձ։
GALLUP International Association-ի Գյումրիում անցկացրած հարցման տվյալներով՝ հարցվածների կեսից ավելին՝ 52.9%-ը, ծանոթ չէ Գյումրիում ընտրություններին մասնակցողկուսակցությունների և դաշինքների նախընտրական ծրագրերին:

Более половины опрошенных в Гюмри выразили сомнение или неуверенность в честности предстоящих выборов в городской совет, согласно результатам опроса Gallup International Association.
Армянское отделение Gallup International Association провело в Гюмри опрос, чтобы выяснить, как граждане оценивают возможное проведение выборов в городской совет.
На вопрос: «По вашему мнению, пройдут ли выборы в городской совет Гюмри честно и без нарушений?», 27,9% участников ответили «однозначно да», а 34,8% – «скорее да», передаёт «Aysor.am».
В то же время 15,2% респондентов считают, что выборы «скорее всего не» будут честными, а ещё 15,2% заявили, что «точно нет», выборы не пройдут честно.
Кроме того, 6,9% затруднились ответить.
Опрос в Гюмри проводился 25–26 марта, в нём приняли участие 612 человек.
Согласно результатам опроса, 52,9% респондентов не знакомы с предвыборными программами партий и блоков, участвующих в выборах.