ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հայտարարել է, որ Ազգային ժողովում հավատարմագրված լրագրողներին, ԱԺ նստավայր մուտք գործելիս, թույլատրվում է իրենց հետ բերել պաստառներ, սակայն միայն այն դեպքում, եթե դրանց վրա չկան վիրավորական, զրպարտչական, սպառնալիք պարունակող արտահայտություններ կամ բռնության կոչեր։
Նշվում է, որ նման պաստառները նախքան շենք մուտք գործելը կզննվեն Պետական պահպանության ծառայության ներկայացուցիչների կողմից անցակետում, իսկ այնուհետև՝ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարի թույլտվությամբ հնարավոր կլինի ներմուծել դրանք ԱԺ տարածք։
Լրագրողներին հորդորել են հետևել նշված կարգին՝ ապահովելու համար ԱԺ տարածքում անվտանգությունն ու սահմանված կարգի պահպանումը։

28 Март 2025 - 14:19 AMT
Управление по связям с общественностью Национального собрания заявило, что аккредитованные журналисты, входящие в здание парламента, могут проносить с собой плакаты, если на них отсутствуют оскорбительные, клеветнические, угрожающие выражения или призывы к насилию.
Отмечается, что такие плакаты будут проверяться на входе представителями Службы государственной охраны, а затем смогут быть внесены в здание только с разрешения руководителя аппарата — генерального секретаря Национального собрания.
Журналистов призвали соблюдать установленные правила ради обеспечения безопасности и порядка в здании парламента.