Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքում անցկացված ավագանու արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքներն ամփոփվել են թիվ 14 ընտրատարածքային հանձնաժողովի կողմից։ Քվեների բաշխումը հետևյալն է. «Միասնություն» կուսակցությունների դաշինքը ստացել է 6508 ձայն, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ 3669, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը՝ 900, իսկ «Կայունություն» կուսակցությունը՝ 426 ձայն։ Ընդհանուր տվյալներում գրանցվել է 106 քվեային անճշտություն։
«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ կուսակցության ներկայացուցիչ Վալոդյա Գրիգորյանը, որը «Միասնություն» դաշինքի թեկնածուն է այս ընտրություններում, հաղթել է՝ հավաքելով ձայների 57 տոկոսը։
«Թող որ վերջապես սկիզբ դրվի ՔՊ֊ից մեր հայրենիքը ազատագրելու ժամանակաշրջանը»,–գրել է նա։
Վալոդյա Գրիգորյանը ֆեյսբուքյան էջում իր երախտագիտությունն է հայտնել Փարաքարի բնակիչներին։
«Փարաքար համայնքի սիրելի բնակիչներ, շնորհակալ եմ վստահության համար։ Վստահեցնում եմ՝ միասին կերտելու ենք մեր երազանքների համայնքը»,–գրել է նա։
Ընտրողների հիմնական ցուցակում ընդգրկված է եղել 20,967 քաղաքացի։ Քվեարկության օրը լրացուցիչ ցուցակներում գրանցվել է ևս 37 ընտրող, որի արդյունքում ընտրելու իրավունք ունեցողների ընդհանուր թիվը կազմել է 21,004։ Ընտրություններին մասնակցել է 11,528 քաղաքացի։
Ընտրական օրենսգրքով սահմանված է, որ ՏԻՄ համամասնական ընտրություններում կուսակցությունների համար անցողիկ շեմը 4 տոկոսն է, իսկ կուսակցությունների դաշինքների համար՝ 6 տոկոսը։

Volodya Grigoryan, the candidate from the Country to Live party and representative of the Unity alliance, has won the extraordinary local council elections held in the Parakar community of Armavir Province, according to preliminary results released by Electoral District Commission No. 14.
Out of 21,004 eligible voters, including 37 added on election day, a total of 11,528 citizens participated in the vote.
The vote distribution is as follows:
- Unity alliance: 6,508 votes
- Civil Contract party: 3,669 votes
- National Progress party: 900 votes
- Stability party: 426 votes
A total of 106 voting discrepancies were recorded.
The Country to Live party announced Grigoryan’s victory, as reported by RFE/RL. The party’s leader, Mane Tandilyan, stated on Facebook that Grigoryan secured 57% of the votes.
“Let this be the beginning of liberating our homeland from the Civil Contract party,” she wrote.
Grigoryan also expressed gratitude to Parakar residents in a Facebook post: “Dear residents of Parakar, thank you for your trust. I assure you—we will build the community of our dreams together.”
According to the Electoral Code, the electoral threshold is 4% for parties and 6% for party alliances in local proportional elections.