Մարտի 31-ին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի հետ։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները հանգամանալից անդրադարձել են միջազգային աշխարհաքաղաքական ներկայիս իրավիճակին, և հատկապես՝ Հարավային Կովկասում տեղ գտած վերջին զարգացումներին, հայտնում է Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունը։
Դեսպան Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Սարկոզիին Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև հարաբերությունների խորացման և երկու ժողովուրդների միջև բարեկամության ամրապնդման հարցում վերջինիս ունեցած ավանդի և շարունակական հանձնառության համար։

Armenia's Ambassador to France, Arman Khachatryan, met with former French President Nicolas Sarkozy on March 31.
According to the Armenian Embassy in France, the meeting involved a detailed discussion of current international geopolitical issues, with particular attention given to recent developments in the South Caucasus.
Ambassador Khachatryan thanked former President Sarkozy for his role and ongoing commitment to strengthening Armenia-France relations and enhancing the friendship between the two nations.