Մարտի 30-ին Փարաքար համայնքում անցկացված արտահերթ ընտրություններից հետո գիշերային հրավառություն է իրականացվել։ Համացանցում տարածված տեսանյութից ակնհայտ է դարձել, որ հրավառությունն իրականացվել է «Միասնություն» դաշինքի հաղթած համայնքապետի թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանի բնակավայրում։
ՆԳՆ լրատվության ծառայությունից տեղեկացրել են, որ մարտի 31-ի գիշերը՝ մոտավորապես 00։30-ին, Մերձավան գյուղում հրավառության կազմակերպման կապակցությամբ՝ Վաղարշապատի համայնքային ոստիկանության բաժնի աշխատակիցների կողմից կազմվել էարձանագրություն՝ ՀՀ վարչական իրավախախտումների օրենսգրքի 180-րդ հոդվածի երկրորդ մասի հիմքով, հայտնում է Factor.am-ը։
Այս հոդվածը սահմանում է պատասխանատվություն գիշերային ժամերին հրագործական արտադրանք կիրառելու համար, ինչը ենթադրում է տուգանք՝ նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկի չափով։
Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքում անցկացված ավագանու արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքներով «Միասնություն» կուսակցությունների դաշինքը ստացել է 6508 ձայն, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ 3669, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը՝ 900, իսկ «Կայունություն» կուսակցությունը՝ 426 ձայն։ Ընդհանուր տվյալներում գրանցվել է 106 քվեային անճշտություն։
«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ կուսակցության ներկայացուցիչ Վալոդյա Գրիգորյանը, որը «Միասնություն» դաշինքի թեկնածուն է այս ընտրություններում, հաղթել է՝ հավաքելով ձայների 57 տոկոսը։

30 марта после внеочередных выборов в общине Паракар был устроен ночной фейерверк. На видео, распространившемся в интернете, видно, что фейерверк запускался в населенном пункте, где проживает Валодя Григорян — кандидат в мэры от блока партий «Единство», одержавший победу.
Пресс-служба Министерства внутренних дел сообщила, что в ночь на 31 марта около 00:30 в селе Мердзаван сотрудники участкового отдела полиции Вагаршапата составили протокол по факту организации фейерверка. Нарушение зафиксировано на основании части 2 статьи 180 Кодекса об административных правонарушениях Армении, сообщает «Factor.am».
Данная статья предусматривает ответственность за использование пиротехнических средств в ночное время. Нарушение влечет штраф в размере, равном стократному минимальному размеру оплаты труда.
По предварительным итогам внеочередных выборов в совет старейшин Паракара, Армавирская область, блок партий «Единство» получил 6508 голосов, партия «Гражданский договор» — 3669, партия «Национальный прогресс» — 900, а партия «Стабильность» — 426. Зафиксировано 106 несоответствий в подсчете голосов.
Председатель партии «Страна для жизни» Манэ Тандилян на своей странице в Facebook написала, что представитель партии Володя Григорян, выдвинутый блоком «Единство», победил, набрав 57 процентов голосов.