Մարտի 30-ին Փարաքար համայնքում անցկացված արտահերթ ընտրություններից հետո գիշերային հրավառություն է իրականացվել։ Համացանցում տարածված տեսանյութից ակնհայտ է դարձել, որ հրավառությունն իրականացվել է «Միասնություն» դաշինքի հաղթած համայնքապետի թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանի բնակավայրում։
ՆԳՆ լրատվության ծառայությունից տեղեկացրել են, որ մարտի 31-ի գիշերը՝ մոտավորապես 00։30-ին, Մերձավան գյուղում հրավառության կազմակերպման կապակցությամբ՝ Վաղարշապատի համայնքային ոստիկանության բաժնի աշխատակիցների կողմից կազմվել էարձանագրություն՝ ՀՀ վարչական իրավախախտումների օրենսգրքի 180-րդ հոդվածի երկրորդ մասի հիմքով, հայտնում է Factor.am-ը։
Այս հոդվածը սահմանում է պատասխանատվություն գիշերային ժամերին հրագործական արտադրանք կիրառելու համար, ինչը ենթադրում է տուգանք՝ նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկի չափով։
Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքում անցկացված ավագանու արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքներով «Միասնություն» կուսակցությունների դաշինքը ստացել է 6508 ձայն, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ 3669, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը՝ 900, իսկ «Կայունություն» կուսակցությունը՝ 426 ձայն։ Ընդհանուր տվյալներում գրանցվել է 106 քվեային անճշտություն։
«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ կուսակցության ներկայացուցիչ Վալոդյա Գրիգորյանը, որը «Միասնություն» դաշինքի թեկնածուն է այս ընտրություններում, հաղթել է՝ հավաքելով ձայների 57 տոկոսը։

On March 30, after snap elections were held in the community of Parakar, a nighttime fireworks display took place. A video shared online revealed that the fireworks were set off in Volodya Grigoryan’s residential area, the mayoral candidate from the Unity alliance who emerged victorious.
According to the Ministry of Internal Affairs’ press service, at around 12:30 a.m. on March 31 in the village of Merdzavan, officers from the Vagharshapat community police department issued a report in connection with the fireworks. The violation was recorded under Article 180, Part 2 of Armenia’s Administrative Offenses Code, as reported by Factor.am .
This article outlines liability for using pyrotechnics during nighttime hours, which carries a fine equal to 100 times the minimum wage.
In the snap municipal council elections held in Parakar, Armavir region, the Unity political alliance received 6,508 votes, Civil Contract party got 3,669, National Progress party 900, and Stability party 426. There were 106 vote count discrepancies in total.
Mane Tandilyan, president of the Country to Live party, wrote on her Facebook page that the party's representative, Volodya Grigoryan—also the Unity bloc candidate—won the election with 57 percent of the vote.