Իրավապահները պարզում են Երևանի կենտրոնում ադրբեջանցի բլոգերի հայտնվելու հանգամանքները։ ՔԿ-ում քրեական վարույթ է նախաձեռնվել, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Մարտի 25-ին համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, համաձայն որի՝ ադրբեջանցի երիտասարդը Երևանի կենտրոնում ազատ շրջում է՝ հայտարարելով, թե ինքը «պատմական քաղաքում» է։ ԱԱԾ-ն օրեր շարունակ հրապարակային որևէ անդրադարձ չի կատարել դեպքին։
ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը տեղեկացրել է, որ դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 422-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով (իշխանությունը զավթելուն, տարածքային ամբողջականությունը խախտելուն կամ սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն ուղղված հրապարակային կոչը, որը կատարվել է հրապարակայնորեն ցուցադրվող ստեղծագործությունները կամ զանգվածային լրատվության միջոցները կամ տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով)։

On March 25, a video surfaced online showing an Azerbaijani young blogger freely walking in central Yerevan, stating he was in a "historic city." The Armenian National Security Service has not issued any public statements regarding the incident in the following days.
According to Pastinfo, the Investigative Committee of Armenia has initiated a criminal case under Article 422, Part 2 of the Criminal Code of the Republic of Armenia, which pertains to public calls aimed at seizing power, violating territorial integrity, or overthrowing the constitutional order, conducted through publicly displayed works, mass media, or using information or communication technologies. The Investigative Committee's spokesperson, Kima Avdalyan, confirmed the initiation of the criminal proceedings.