Ապրիլի 1-ին, Հայաստան է ժամանում Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Չան Թան Մանի գլխավորած պատվիրակությունը։ Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի կարգադրության մեջ։
Չան Թան Մանը ՀՀ–ում կլինի ապրիլի 1-5–ը։ Այցը տեղի կունենա Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով։
«Պատվիրակության ընդունելությունը կազմակերպել Ազգային ժողովի նախագահի 2018 թվականի հունվարի 25-ի «Ներկայացուցչական ծախսերի իրականացման եւ հուշանվերների տրամադրման կարգի մասին» Կ-22-Ա կարգադրության համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության 2025 թվականի պետական բյուջեով Ազգային ժողովին այդ նպատակի համար հատկացված միջոցների հաշվին»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

1 апреля в Армению прибудет делегация во главе с председателем Национального собрания Социалистической Республики Вьетнам Траном Тхань Маном по приглашению председателя Национального собрания Армении Алена Симоняна.
Визит пройдет с 1 по 5 апреля.
В сообщении отмечается: «Прием делегации будет организован в соответствии с распоряжением председателя Национального собрания от 25 января 2018 года № К-22-А «О порядке осуществления представительских расходов и предоставления сувениров» за счет средств, предусмотренных государственным бюджетом Республики Армения на 2025 год для Национального собрания с этой целью».