«Իմ հզոր համայնք» կուսակցության կողմից Գյումրու քաղաքապետ առաջադրված Ռուբեն Մխիթարյանը, ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադառնալով «Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդ Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը՝ Վարդան Ղուկասյանին անհրաժեշտ քվեներ տրամադրելու վերաբերյալ, նշել է, որ Գյումրիում ընդդիմությունը ոչ մեկին թույլ չտվեց «պղտորել ջրերը»:
Նա հավելել է, որ ՔՊ-ն Գյումրիում ու Փարաքարում ստացավ իր արժանի պատասխանը։
«Շնորհավորում եմ բոլորիս: Գյումրիում և Փարաքարում ՔՊ-ն ստացավ այն պատասխանը, որին արժանի էր:
Գյումրիում ընդդիմությունը ոչ մեկին թույլ չտվեց «պղտորել ջրերը»:
Շնորհակալ եմ մյուս երեք ընդդիմադիր թեկնածուներին: Ամենակարևորը մենք բոլորս ցույց տվեցինք, որ կարող ենք առաջնորդվել հանունի համար: Շնորհավոր, սիրելի գյումրեցիներ: Առջևում բաղձալի հաղթանակներն են»,–գրել է նա։
«Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդ Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարել է, որ «Մեր քաղաքը» դաշինքը կտա անհրաժեշտ քանակությամբ քվե՝ մյուս երկու ուժերի կողմից սատարվող թեկնածու Վարդան Ղուկասյանին՝ առանց որևէ պաշտոնի, ակնկալիքի և որևէ պայմանավորվածության:

4 Апрель 2025 - 14:01 AMT
Кандидат в мэры Гюмри от партии «Моя мощная община» Рубен Мхитарян, комментируя в Facebook заявление лидера блока «Наш город» Мартуна Григоряна о готовности предоставить голоса Вартану Гукасяну, отметил, что «в Гюмри оппозиция никому не позволила пускать пыль в глаза».
Он добавил, что партия «Гражданский договор» получила в Гюмри и Паракаре «достойный ответ».
«Поздравляю всех нас. В Гюмри и Паракаре ГД получил тот ответ, которого заслуживала.
В Гюмри оппозиция никому не позволила всколыхнуть воду.
Благодарю трёх других оппозиционных кандидатов. Самое главное — мы показали, что умеем действовать ради общего дела. Поздравляю, дорогие гюмрийцы. Впереди желанные победы», — написал он.
Ранее Мартун Григорян, лидер блока «Наш город», заявил, что альянс предоставит необходимое количество голосов поддержанному двумя другими силами кандидату Вартану Гукасяну — без каких-либо должностей, ожиданий или договорённостей.