Պարույր Հովհաննիսյանը նշանակվել է Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ Միավորված ազգերի կազմակերպությունում։ ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 14-րդ հոդվածի.
Պարույր Հովհաննիսյանին նշանակել Միավորված ազգերի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ (նստավայրը՝ Նյու Յորք)»,- նշված է հրամանագրում։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Պարույր Հովհաննիսյանն ազատվել է արտաքին գործերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից:

Paryur Hovhannisyan has been appointed as the Permanent Representative of Armenia to the United Nations. The decree was signed by President Vahagn Khachaturyan.
"Based on the Prime Minister’s recommendation and in accordance with Article 132, Part 1, Clause 2 of the Constitution, as well as Article 13, Part 3 and Article 14 of the Law on Diplomatic Service, Paryur Hovhannisyan is hereby appointed as the Permanent Representative of the Republic of Armenia to the United Nations, based in New York," the presidential decree states.
According to a separate decision by Prime Minister Nikol Pashinyan, Hovhannisyan has been relieved of his duties as Deputy Minister of Foreign Affairs.