Գյումրու քաղաքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը սոցիալական ցանցում իր գրառման տակ մեկնաբանություն գրած կնոջից պահանջել է տրամադրել իր եղբոր կամ ամուսնու հեռախոսահամարը։
Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրությունների ժամանակ դիտորդական առաքելություն իրականացրած «Պառլեմենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնի» ղեկավար , անդրադառնալով միջադեպին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ «Սարիկ Մինասյանը»։
«Իշխող ուժի հռչակած արժեքները փուչիկի նման ունայն են ու պայթում են։ Կանանց իրավունքները վերադասող, կնոջ թիրախավորումը շահարկող, կնոջը «գերադրող», հավասարություն քարոզող, փողոցային վարքուբարքի ու ենթամշակույթերի դեմ «պայքարող» ուժի ներկայացուցիչը իրեն ոչ հաճո մեկնաբանության համար սպառնում ու ռազբորկայի է կանչում վերջինիս տղամարդկանց»,–գրել է նա։
Սարիկ Մինասյանը, անդրադառնալով մեղադրանքին, ասել է․ «գրել եմ՝ համա՛ր տուր, որ բացատրեմ, դա «ռազբորկա՞» է, հայտնում է Factor.am-ը։
«Ուզել եմ, որ բացատրեմ՝ էդ շնորհավորանքը իրեն էլ կվերաբերվի, ինչպես հազարավոր մայրերի, քույրերի։ Ոչ ոք չի քննադատում, որ նա հազարավոր մայրերի ու քույրերի վիրավորել է այդ բառով, իսկ ես որ գրել եմ՝ համար տուր, որ բացատրեմ դա «ռազբորկա՞» է։ Որ համարը տար բացատրելու էի, որ մայրերին ու քույրերին չեն վիրավորում, որովհետեև մայրերն ու քույրերը մեր սրբություններն են, չի կարելի քաղաքական առումով թիրախավորել»,- ասել է Մինասյանը։
Նշվում է, որ Մինասյանը քննադատել է օգտատիրոջն այն շեշտադրմամբ, որ անթույլատրելի է վիրավորելը, բայց ինքն է փոխադարձ վիրավորանքով պատասխանում՝ նշելով՝ «էությամբդ ես ժեխը»։
Մինասյանին հարցրել են, որ, եթե վիրավորանքն անթույլատրելի է համարում, ինչո՞ւ է ինքը նման կերպ պատասխանում։

Исполняющий обязанности мэра Гюмри и кандидат от партии «Гражданский договор» Сарик Минасян потребовал от женщины, оставившей комментарий под его публикацией в социальной сети, предоставить номер телефона её брата или мужа.
Глава Центра международного развития парламентаризма, осуществлявшего наблюдение на внеочередных выборах в Гюмрийский совет старейшин, Гоар Мелоян прокомментировала инцидент на своей странице в Facebook, написав, что «Сарик Минасян угрожает женщине расправой».
«Ценности, провозглашенные правящей силой, пусты, как воздушные шары, и лопаются так же легко. Представитель силы, пропагандирующей равенство, борьбу с уличной культурой и подчеркивающей важность прав женщин, в ответ на неугодный комментарий угрожает женщине и вызывает на “разборку” её родственников мужского пола», — написала Мелоян.
Отвечая на обвинения, Минасян заявил: «Я написал — дай номер, чтобы объяснить. Это “разборка”?» — сообщает «Factor.am ».
«Я хотел объяснить, что поздравление касается и её, как и тысяч матерей и сестёр. Никто не осуждает её за то, что она оскорбила этим словом тысячи матерей и сестёр. А когда я пишу — дай номер, чтобы объяснить — это “разборка”? Я хотел объяснить, что матерей и сестёр оскорблять нельзя, ведь они — наши святыни. Их нельзя делать мишенью в политике», — добавил он.
Указывается, что Минасян осудил пользовательницу за оскорбления, однако сам ответил аналогично, написав: «Ты и есть быдло по своей сути».
Когда его спросили, почему он позволяет себе такие слова, если считает оскорбления недопустимыми, Минасян вновь сказал: «Если она оскорбляет тысячи людей, значит, она по своей сути такая».