Առաջնագծում հրադադարի խախտումներ հրահրելուն զուգահեռ Ադրբեջանը ավիացիայի մասնակցությամբ տակտիկական զորավարժություններ է իրականացնում: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Պատգամավորը կարևոր է համարել այն հանգամանքը, որ այդ զորավարժությունների սցենարը ներառում է մարտական դիրքերի գրավում, ինչից հետո իրականացվում է հատուկ գործողություն բնակավայրի տարածքում։
«Ադրբեջանը ռազմական բաղադրիչից զատ, մեծ ուշադրություն է դարձնում Հայաստանի դեմ գործելու քաղաքական, հոգեբանական և քարոզչական ասպեկտներին, որի նպատակը հավաքական առումով` մեր երկրի դեմ ճնշման մեծացումն է:
ՀՀ կառավարիչներն այդ ընթացքում հեծանվավազքում նոր «բարձունքներ» են նվաճում, ամուր «պաշտպանություն» ապահովում ընդդիմության դեմ քարոզչական մարտերում, ձեռքի հետ էլ «առաջխաղացում» ապահովում քաղաքական ընդդիմախոսների դեմ կեղծ քաղաքական հետապնդումների հարցում», – գրել է Աբրահամյանը։

Азербайджан проводит тактические учения с участием авиации, одновременно провоцируя нарушения режима прекращения огня на линии соприкосновения. Об этом сообщил депутат Национального собрания Армении Тигран Абраамян на своей странице в Facebook.
Он отметил, что сценарий учений предполагает захват боевых позиций, после чего проводится специальная операция на территории населённого пункта.
«Помимо военного компонента, Азербайджан придаёт большое значение политическим, психологическим и пропагандистским аспектам действий против Армении. Цель — усиление давления на нашу страну во всех направлениях», — написал Абраамян.
Он также раскритиковал власти Армении: «В это время армянские правители достигают новых “высот” в велоспорте, обеспечивают надёжную “оборону” в пропагандистских сражениях с оппозицией и параллельно обеспечивают “продвижение” в вопросе фальсифицированных политических преследований своих противников».