Վրաստանի արտգործնախարար Մակա Բոճորիշվիլին ասել է Դելփոսի տնտեսական համաժողովի շրջանակներում անցկացված պանելային քննարկման ժամանակ հայտարարել է, որ Վրաստանը միշտ եղել է և լինելու է այն վայրը, ուր Հայաստանը և Ադրբեջանը կարող են գալ և օգտագործել որպես երկխոսության հարթակ։
Նա հավելել է, որ Վրաստանը մի քանի անգամ հայտարարել է, որ պատրաստ է իր ներդրումն ունենալ Ադրբեջան–Հայաստան հակամարտության վերջնական կարգավորման և խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման գործում՝ տարածաշրջանում կայուն խաղաղություն ապահովելու նպատակով, հայտնում է 1tv.ge-ն։
«Մենք պատրաստ ենք նպաստել երկու գործընկերների՝ երկու հարևանների հետ հարաբերությունների ամրապնդմանը։ Վրաստանը և Թբիլիսին միշտ եղել են և լինելու են այն վայրը, որտեղ երկու կողմերը՝ Հայաստանը և Ադրբեջանը, կարող են գալ, Վրաստանը կարող են օգտագործել որպես երկխոսության վայր, և վրացական կողմը միշտ կաջակցի այս գործընթացին՝ ի շահ տարածաշրջանում վերջնական կայուն խաղաղության հաստատման», – ասել է Բոճորիշվիլին։

During a panel at the Delphi Economic Forum, Georgian Foreign Minister Maka Botchorishvili stated that Georgia has always been and will remain a place where Armenia and Azerbaijan can come and use as a dialogue platform.
She added that Georgia has repeatedly expressed its readiness to contribute to a final settlement of the Armenia-Azerbaijan conflict and to the signing of a peace agreement, with the aim of securing lasting peace in the region, according to 1tv.ge.
"We are ready to support the strengthening of relations between our two neighbors. Georgia and Tbilisi have always been and will continue to be the place where both sides—Armenia and Azerbaijan—can come and use as a venue for dialogue. The Georgian side will always support this process for the sake of establishing lasting peace in the region," said Botchorishvili.