Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում հանդիպել է և քննարկում է ունեցել կարգավորման գործընթացում Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչի հետ։Այդ մասին Ռուբինյանը հայտնել է X-ի իր միկրոբլոգում։
«Լավ քննարկում ունեցա Սերդար Քըլըչի հետ Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում»,- գրել է Ռուբինյանը։
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, փոխնախարար Վահան Կոստանյանն ու Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը մասնակցում են Անթալիայի դիվանագիտական համաժողովին։

11 Апрель 2025 - 12:11 AMT
Вице-спикер Национального собрания Армении и специальный представитель Армении по нормализации отношений с Турцией Рубен Рубинян встретился с турецким спецпредставителем Сердаром Кылычем в рамках Дипломатического форума в Анталье. Об этом Рубинян сообщил в своем микроблоге на платформе X.
«В рамках Дипломатического форума в Анталье провел хорошее обсуждение с Сердаром Кылычем по процессу нормализации отношений между Арменией и Турцией», — написал Рубинян.
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, его заместитель Ваган Костанян и вице-спикер парламента Рубен Рубинян принимают участие в Дипломатическом форуме в Анталье.