Անթալիա քաղաքում ընթացող դիվանագիտական համաժողովի շրջանակում հանդիպել են Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը և Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
Նրանք քննարկել են իրավիճակը Հարավային Կովկասում և Մերձավոր Արևելքում, գրում է Minval.az-ը։
Բանակցությունների ընթացքում կողմերը գոհունակություն են հայտնել Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև «եղբայրական ու դաշնակցային հարաբերությունների բոլոր ոլորտներում հաջող զարգացման» վերաբերյալ և քննարկել համագործակցության խորացման հնարավորությունները։
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, փոխնախարար Վահան Կոստանյանն ու Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը մասնակցում են Անթալիայի դիվանագիտական համաժողովին։

President of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Republic of Turkey Recep Tayyip Erdoğan held a meeting during the ongoing Diplomacy Forum in Antalya.
According to Minval.az , the two discussed the situation in the South Caucasus and the Middle East.
During the talks, both sides expressed satisfaction with the "successful development of fraternal and allied relations" between Azerbaijan and Turkey in all areas, and “explored opportunities for deepening cooperation.”
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan, and Deputy Speaker of the National Assembly Ruben Rubinyan are attending the Antalya Diplomacy Forum.