ՀՀ չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանի գրասենյակն արձագանքել է Իրանի նախկին արտգործնախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հարցազրույցին, որտեղ նա պատմել է, թե ընդլայնված կազմով հանդիպումից հետո ՀՀ նախագահի հետ երկկողմ զրույցի ընթացքում Արմեն Սարգսյանը խնդրել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին փոխանցել իր ուղերձը։
«28 տարի առաջ մենք հզոր էինք, իսկ Ադրբեջանը՝ թույլ: Մենք տիրացանք Ղարաբաղին, ձեզ նվաստացրինք ու ձեզ հետ չբանակցեցինք: 28 տարի ձեզ ստորացրինք ու այս օրն ընկանք: Դուք մեր սխալը չկրկնեք»,–իբր ասել է Սարգսյանը, գրում է Aravot.am-ը։
«Մամուլում շրջանառվող` Հանրապետության չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանին վերագրվող խոսքերը աղավաղված մեկնաբանություններ են, որոնք խեղաթյուրում են խոսակցությանիրական էությունը»,- ասված է ՀՀ չորրորդ նախագահի գրասենյակի տարածած մեկնաբանության մեջ։

Офис четвёртого президента Армении Армена Саркисяна отреагировал на интервью бывшего министра иностранных дел Ирана Мохаммада Джавада Зарифа, в котором тот утверждал, что Саркисян в частной беседе после расширенной встречи попросил его передать послание президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
Согласно версии Зарифа, Саркисян якобы сказал следующее: «28 лет назад мы были сильны, а Азербайджан — слаб. Мы взяли Карабах, унизили вас и не пошли на переговоры. 28 лет мы вас унижали, и теперь пожинаем плоды. Не повторяйте нашу ошибку».
Однако, как отмечается в заявлении, опубликованном «Аравот», офис Саркисяна категорически отвергает эту информацию: «Цитаты, приписываемые четвёртому президенту Армении Армену Саркиссяну и распространяемые в СМИ, являются искажёнными интерпретациями, которые искажают суть сказанного в ходе беседы».