ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն Անթալիայում հանդիպել է Հարավային Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինայի հետ։ Այդ մասին նա հայտնել է X-ի իր միկրոբլոգում։
«Ես ընդգծել եմ Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռք բերված կարևոր հանգրվանը՝ խաղաղության պայմանագրի տեքստի վերջնականացումը և Հայաստանի դիրքորոշումը դրա ստորագրման վերաբերյալ»,–ասվում է գրառման մեջ։
Միրզոյանն Անթալիայում մասնակցել է դիվանագիտական համաժողովին, առանձին հանդիպում ունեցել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ, մասնակցել պանելային քննարկման՝ Ադրբեջանի և Վրաստանի ԱԳ նախարարների հետ։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Javier Colomina, NATO Secretary General’s Special Representative for the South Caucasus and Central Asia, on the sidelines of the Antalya Diplomacy Forum. Mirzoyan announced the meeting on X.
“I emphasized the key milestone achieved in the normalization process with Azerbaijan—finalizing the text of the peace treaty—and presented Armenia’s position on its signing,” the post stated.
Mirzoyan also participated in a diplomatic conference in Antalya, held a separate meeting with Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov, and joined a panel discussion with the foreign ministers of Azerbaijan and Georgia.