Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Լիտվայի ներքին գործերի նախարար Վլադիսլավ Կոնդրատովիչին՝ կարևորելով Հայաստանի և Լիտվայի ՆԳՆ-ների միջև սերտ համագործակցությունն ու հետևողական աշխատանքները բոլոր ուղղություններով:
Վլադիսլավ Կոնդրատովիչը խոսել է հայաստանյան գործընկերների հետ ունեցած քննարկումների արդյունքների և համատեղ նախաձեռնությունների մասին, որոնք միտված են գործունակության ամրապնդմանը։
Ընդգծվել է փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը՝ ներքին գործերի ոլորտում բարեփոխումները արդյունավետորեն կյանքի կոչելու նպատակով։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ինչպես երկկողմ օրակարգի հարցեր, այնպես էլ Եվրոպական միության Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակում ձևավորված համագործակցությունը։

Prime Minister Nikol Pashinyan received Lithuania’s Minister of the Interior, Vladyslav Kondratovič, highlighting the importance of close and consistent cooperation between the interior ministries of Armenia and Lithuania.
Kondratovič discussed the outcomes of his meetings with Armenian counterparts and the joint initiatives aimed at enhancing operational capacity.
Both sides emphasized the necessity of exchanging experience to effectively implement reforms in the field of internal affairs.
The meeting also covered issues on the bilateral agenda, as well as cooperation under the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement with the European Union.