Թուրքական լրատվամիջոցները հաղորդել են, որ Թուրքիայի փրկարարներն Արաքս գետում հայտնաբերել են 28-ամյա Իսմայիլ Ադիրի դին, որը կորել էր Իգդիրի տարածքում՝ Հայաստանի հետ սահմանին։
Ադիրին գտնելու նպատակով որոնողական գործողություններ էին սկսվել, քանի որ, ենթադրաբար, նա ընկել էր սահմանային Արաքս գետը։ Որոնողական աշխատանքներին ներգրավվել են Վանի նահանգի ժանդարմերիայի հրամանատարության ջրասուզակ խմբերը, գրում է Factor.am-ը։
Ի վերջո, երիտասարդի դին հայտնաբերվել է գետի տարածքում։ Դեպքի վերաբերյալ քննությունը դեռ շարունակվում է։
Ավելի վաղ թուրքական լրատվամիջոցները գրել էին, որ Թուրքիա-Հայաստան սահմանին ՝ Իգդիրում, ապօրինի ճանապարհով սահմանը հատել փորձած չորս ընկերներից մեկը՝ 28 տարեկան Իսմայիլ Ադիրը, անհետացել է: Ընկերների հաղորդումից հետո դեպքի վայր են մեկնել թուրքական ժանդարմերիայի ու «Աղետների և արտակարգ իրավիճակների վարչության» (AFAD) ստորաբաժանումները։

A 28-year-old man named Ismayil Adir, who had gone missing in Turkey’s Iğdır province near the Armenian border, has been found dead in the Aras River, according to Turkish media.
Search operations were launched after it was suspected that Adir had fallen into the river while attempting to illegally cross the border between Armenia and Turkey. Diving teams from the gendarmerie command in Van province participated in the operation, reports Factor.am .
Eventually, the young man's body was found in the river. The investigation into the incident is still ongoing.
Earlier, Turkish media reported that four men had attempted to cross the Armenia-Turkey border illegally in Iğdır. One of them, 28-year-old Ismayil Adir, went missing during the attempt. Following a report from his companions, Turkish gendarmerie and Disaster and Emergency Management Authority (AFAD) units arrived at the scene.