ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության կողմից իրականացվող դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակում Big Mind ուսումնական կենտրոնը նախաձեռնել է հայերենի անվճար դասընթացներ՝ Հայաստանում բնակվող միգրանտ ընտանիքների դպրոցահասակ երեխաների համար։
Ծրագիրը նախատեսված է միգրանտ ընտանիքների այն երեխաների համար, ովքեր սովորում են 4-9-րդ դասարաններում։
Մասնակցել կարող են՝
- հայ կամ օտարազգի դպրոցականներ, որոնք տեղափոխվել են Հայաստան և չունեն հայերեն լեզվի բավարար իմացություն,
- երեխաներ, որոնց անհրաժեշտ է լրացուցիչ աջակցություն հայերենի գիտելիքները խորացնելու և դպրոցական ծրագրին համարժեք մակարդակի հասնելու համար,
- արևմտահայերենով կրթություն ստացած անձինք, ովքեր դժվարություն ունեն հարմարվելու ՀՀ հանրակրթական դպրոցների լեզվական միջավայրին։

Children from migrant families in Armenia studying in grades 4–9 can now register for free Armenian language classes offered by Big Mind learning center, under a grant program supported by the Ministry of Education, Science, Culture, and Sports of Armenia.
Eligible participants include:
- Armenian or foreign schoolchildren who have moved to Armenia and lack sufficient knowledge of the Armenian language,
- Children who need additional support to improve their Armenian skills and reach the academic level expected by school programs,
- Students educated in Western Armenian who are struggling to adapt to the language environment of public schools in Armenia.