Մայիսի 3-ին Հայաստանում նախատեսված է համապետական շաբաթօրյակ, որի նախապատրաստական հարցերը քննարկվել են Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունում։
Համակարգված ու արդյունավետ աշխատանքները կազմակերպելու նպատակով նախարարությունում նախարարի տեղակալ Վարդան Կոստանյանի գլխավորությամբ կայացել է համապետական շաբաթօրյակի նախապատրաստական և կազմակերպչական հարցերի քննարկում՝ ՀՀ գործադիր և տարածքային կառավարման մարմինների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։
Շաբաթօրյակին ակնկալվում է պատշաճ վիճակի բերել միջպետական և միջհամայնքային ճանապարհների եզրերն ու հարակից տարածքները, սննդի և այլ ծառայություններ մատուցող ճանապարհամերձ օբյեկտներին հարող տարածքները, զբոսաշրջային գրավչություն ներկայացնող պատմամշակութային հուշարձանների հարակից տարածքները, հատուկ պահպանվող տարածքները, ջրային համակարգերի տարածքները, կանաչ գոտիները, պուրակները, զբոսայգիները և այլն:
Հանդիպման ընթացքում պլանավորվել են գերատեսչությունների կողմից նախատեսվող աշխատանքները, անհրաժեշտ տեխնիկայի և մարդկային ռեսուրսների ներգրավման և մաքրման ենթակա տարածքների հստակեցման հարցերը։

3 мая в Армении пройдет Республиканский субботник. Подготовительные вопросы были обсуждены в Министерстве территориального управления и инфраструктур.
С целью организованного и эффективного проведения субботника в министерстве под председательством заместителя министра Вардана Костаняна состоялось совещание с участием представителей исполнительной власти и территориальных органов управления Армении.
Во время субботника планируется привести в порядок обочины и прилегающие участки межгосударственных и межобщинных дорог, зоны рядом с придорожными объектами обслуживания, территории вокруг историко-культурных памятников, особо охраняемые зоны, водные системы, зеленые зоны, парки и другие общественные пространства.
В ходе встречи были согласованы предстоящие работы, а также вопросы привлечения необходимой техники и человеческих ресурсов и уточнения участков, подлежащих уборке.