Փարաքարի համայնքի նոր ավագանու կազմը ձևավորվել է. մանդատները հանձնվել են կուսակցությունների առաջատար թեկնածուներին, իսկ ավագանու անդամների տեղերի 50 տոկոսից ավելին ստացած «Միասնություն» դաշինքի ներկայացուցիչ Վալոդյա Գրիգորյանն օրենքի ուժով համարվում է ընտրված համայնքի ղեկավար:
Ապրիլի 19-ին Գրիգորյանը կստանձնի համայնքի ղեկավարի լիազորությունները, հայտնում է Factor.am-ը։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի արձանագրությունից հայտնի է դառնում, որ անցողիկ շեմը հաղթահարած ուժերի առաջին համարները մանդատները վերցրել են։ Նրանք են՝ ՔՊ-ի թեկնածու Լյուդվիգ Գյուլնազարյանը, «Միասնություն» կուսակցությունների դաշինքի թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանը, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության թեկնածու Դավիթ Մինասյանը։
Այսպիսով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը Փարաքար համայնքում ունի 7 մանդատ, «Միասնություն» կուսակցությունների դաշինքը 12, «Ազգային առաջընթաց»-ը` 2 մանդատ։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ուժը կորցրած է ճանաչել «Միասնություն» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակում ընդգրկված ավագանու անդամի թեկնածուներ Տարոն Ղալողլանյանի և Հովհաննես Մխիթարյանի գրանցումները, ինչպես նաև ՔՊ ցուցակում ընդգրկված ավագանու անդամի թեկնածու Սվետա Ավագյանի գրանցումը:

Состав нового совета общины Паракар сформирован, мандаты переданы ведущим кандидатам от партий. Представитель блока «Единство» Володя Григорян, чья сила получила более 50% мест, согласно закону считается избранным главой общины.
Как сообщает «/Factor.am », Григорян вступит в должность 19 апреля.
Согласно протоколу Центральной избирательной комиссии, мандаты получили первые номера списков прошедших порог политических сил: Людвиг Гюлназарян (партия «Гражданский договор»), Володя Григорян (блок «Единство»), Давид Минасян (партия «Национальный прогресс»).
Таким образом, «Гражданский договор» получил 7 мандатов, блок «Единство» — 12, «Национальный прогресс» — 2 мандата.
ЦИК признала недействительной регистрацию кандидатов в совет от блока «Единство» Тарона Галохляна и Ованнеса Мхитаряна, а также кандидата от «Гражданского договора» Светы Авагян.