ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Բրյուսելում հանդիպել է ԵՄ արտաքին քաղաքականության հարցերով պատասխանատու պաշտոնյաներից մեկի՝ Կայա Կալասի գրասենյակի ղեկավար Վիվիան Լունելայի հետ։
ԱԽ գրասենյակի հաղորդագրության համաձայն, հանդիպման ժամանակ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Եվրոպական Միության միջև հարաբերությունների ընթացքը, ինչպես նաև ապագա համագործակցության հնարավոր ուղիները։ Նրանք անդրադարձ են կատարել նաև տարածաշրջանային և գլոբալ մակարդակներում անվտանգության ներկայիս իրավիճակին՝ ներկայացնելով կողմերի տեսակետները։
Արմեն Գրիգորյանը հանդիպման ընթացքում տեղեկացրել է, թե Հայաստանի կառավարությունն ինչ միջոցառումներ է ձեռնարկել Հարավային Կովկասում երկարաժամկետ և կայուն խաղաղություն ապահովելու ուղղությամբ։
Գրիգորյանն ապրիլի 15-ին, Բրյուսելում հանդիպում է անցկացրել պաշտպանության հարցերով եվրոպական հանձնակատար Անդրյուս Կուբիլիուսի հետ` կողմերը քննարկել են պաշտպանության և ռազմարդյունաբերության ոլորտներում համագործակցության հնարավոր ուղղությունները։
Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է այն քայլերը, որոնք ձեռնարկվել են Հայաստանի կառավարության կողմից՝ պաշտպանության և ռազմական արդյունաբերության ոլորտները զարգացնելու նպատակով, ինչպես նաև անդրադարձել է այդ ուղղություններով ձևավորված առաջնահերթություններին։

During a working visit to Brussels, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan met with Viviane Lunella, Head of Cabinet to European Union foreign policy official Kaja Kallas.
According to a statement from the Security Council’s office, the sides discussed the state of relations between Armenia and the European Union, as well as potential avenues for future cooperation. The conversation also addressed current security issues at both the regional and global levels, with each side sharing their perspectives.
Grigoryan informed his counterpart about the Armenian government's steps aimed at securing lasting and stable peace in the South Caucasus.
On April 15, Grigoryan also met with European Commissioner for Defense Andrius Kubilius. The two sides discussed possible directions for cooperation in the areas of defense and the defense industry.
Grigoryan outlined the measures taken by Armenia to develop these sectors and shared the government's current priorities in defense and military-industrial development.