Դատախազությունում ընթացքի մեջ է ապօրինի գույքի բռնագանձման վերաբերյալ 147 հայցադիմում, որոնց ընդհանուր արժեքը գերազանցում է 600 միլիարդ դրամը՝ մոտ 1․5 մլրդ դոլար։ Այդ մասին Աժ–ում ասել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։
Նա հավելել է, որ այդ հայցերով պահանջվում են 1496 անշարժ գույք, 288 ավտոմեքենա և մասնակցություն 391 իրավաբանական անձում, հայտնում է 1lurer.am-ը։
Անդրադառնալով Գյումրիում անցկացված ընտրություններին ու ընդդիմադիր թեկնածուի հաղթանակին՝ Կոնջորյանը նշել է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն ունի և՛ հաղթանակների, և՛ պարտությունների փորձ, մինչդեռ ընդդիմությունը, իր խոսքով, նույնիսկ չի մասնակցել նման ընտրություններին։
«Գնացեք դուք էլ մասնակցեք, մի տեղ հաղթեք, մի տեղ պարտվեք, մի տեղ հետևություններ արեք, թե ինչը սխալ արեցիք: Բայց դուք դա չեք կարող անել, որովհետև դուք ի սկզբանե կատարյալ «Ժիգուլի» եք»,- ասել է Կոնջորյանը՝ նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ «Ժիգուլին» տարիների ընթացքում չի փոխվել ու չի կատարելագործվել:
Մարտի 30-ին Գյումրիում անցկացված ընտրությունների արդյունքում ոչ մի քաղաքական ուժ չի ստացել ավագանու մանդատների 50 տոկոսից ավելին։ Ընդդիմադիր ուժերը հայտարարել են, որ իրենք պատրաստվում են քվեարկել ամենաշատ ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի՝ Վարդան Ղուկասյանի օգտին։ Նորընտիր ավագանին որոշում է կայացրել Գյումրի համայնքի ղեկավար ընտրել Վարդան Ղուկասյանին։ Այդ նիստին «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը չի մասնակցել։

В прокуратуре Армении рассматриваются 147 исков, касающихся конфискации незаконно приобретенного имущества. Общая стоимость указанного имущества превышает 600 миллиардов драмов — около 1,5 миллиарда долларов. Об этом в парламенте заявил руководитель фракции «Гражданский договор» Айк Конжорян.
По его словам, в рамках этих исков затребованы 1496 объектов недвижимости, 288 автомобилей и доли в 391 юридическом лице, передаёт «1lurer.am».
Комментируя итоги выборов в Гюмри, где победил оппозиционный кандидат, Конжорян отметил, что партия «Гражданский договор» имеет опыт как побед, так и поражений. Оппозиция же, по его мнению, даже не участвовала в подобных выборах.
«Идите, участвуйте, где-то победите, где-то проиграйте, где-то сделайте выводы, что сделали не так. Но вы этого не можете, потому что вы с самого начала — идеальные “Жигули”», — сказал Конжорян, сравнив оппозицию с устаревшей моделью автомобиля, не подвергавшейся модернизации.
30 марта в Гюмри ни одна политическая сила не получила более 50% мандатов в городском совете. Оппозиционные партии заявили о готовности поддержать оппозиционного кандидата Вардана Гукасяна, набравшего наибольшее количество голосов. Новый совет проголосовал за его избрание главой общины Гюмри. Фракция «Гражданский договор» в голосовании не участвовала.