«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը համոզված է, որ իրենք տարբերվում են, քանի որ ունեն ինքնահայեցման ունակություն։ Նա այդ մասին խոսել է Ազգային ժողովում։
«Վարչապետը, օրինակ, կարող է խոսել նաև մեր չիմացության մասին, իսկ դուք ունեիք վարչապետ, որն ասում էր՝ քաղաքականությամբ զբաղվելու համար խելք պետք չէ»,- հայտարարել է Կոնջորյանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
Նա նշել է, որ համացանցում տարածված է եղել մի տեսանյութ, որտեղ մեքենան բաժանված էր երկու հատվածի՝ մի կողմում պատկերված էր «Մերսեդես», իսկ մյուսում՝ «Ժիգուլի»։
Կոնջորյանի խոսքով՝ այդ տեսանյութում ցուցադրվել է, թե ինչպես է «Մերսեդեսը» ժամանակի ընթացքում զարգացել, իսկ «Ժիգուլին» բոլոր տարիներին նույնն էր ու գրված էր՝ «Ժիգուլի, ի սկզբանե կատարյալ»։
«Դուք ի սկզբանե կատարյալ «Ժիգուլի» եք, ժողովո՛ւրդ, դուք կրթվելու էլ տեղ չունեք, քաղաքական դինոզավր եք»,- դիմելով ընդդիմադիրներին՝ ասել է ՔՊ խմբակցության պատգամավորը։

Head of the Civil Contract parliamentary faction Hayk Konjoryan asserted in parliament that his team differs from the opposition because they possess the ability to self-reflect.
“The Prime Minister, for instance, can even speak about our ignorance. Meanwhile, your Prime Minister once said intelligence isn’t needed for politics,” Konjoryan stated, as reported by Aysor.am .
He referenced a viral video on social media showing a car split into two halves: one side a Mercedes, the other a Zhiguli. According to Konjoryan, the clip illustrated how the Mercedes evolved over time, while the Zhiguli remained unchanged. The caption read: “Zhiguli, perfect from the start.”
“You are a perfect Zhiguli from the beginning, folks. You’ve got no room left for learning. You’re political dinosaurs,” Konjoryan declared, addressing the opposition.