«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը համոզված է, որ իրենք տարբերվում են, քանի որ ունեն ինքնահայեցման ունակություն։ Նա այդ մասին խոսել է Ազգային ժողովում։
«Վարչապետը, օրինակ, կարող է խոսել նաև մեր չիմացության մասին, իսկ դուք ունեիք վարչապետ, որն ասում էր՝ քաղաքականությամբ զբաղվելու համար խելք պետք չէ»,- հայտարարել է Կոնջորյանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
Նա նշել է, որ համացանցում տարածված է եղել մի տեսանյութ, որտեղ մեքենան բաժանված էր երկու հատվածի՝ մի կողմում պատկերված էր «Մերսեդես», իսկ մյուսում՝ «Ժիգուլի»։
Կոնջորյանի խոսքով՝ այդ տեսանյութում ցուցադրվել է, թե ինչպես է «Մերսեդեսը» ժամանակի ընթացքում զարգացել, իսկ «Ժիգուլին» բոլոր տարիներին նույնն էր ու գրված էր՝ «Ժիգուլի, ի սկզբանե կատարյալ»։
«Դուք ի սկզբանե կատարյալ «Ժիգուլի» եք, ժողովո՛ւրդ, դուք կրթվելու էլ տեղ չունեք, քաղաքական դինոզավր եք»,- դիմելով ընդդիմադիրներին՝ ասել է ՔՊ խմբակցության պատգամավորը։

Руководитель парламентской фракции «Гражданский договор» Айк Конжорян заявил в Национальном собрании, что их команда отличается от оппозиции тем, что обладает способностью к самокритике.
«Премьер-министр, например, может говорить и о нашем невежестве. А у вас был премьер, который заявлял, что для политики ум не нужен», — отметил Конжорян, сообщает «Aysor.am ».
Он также упомянул распространённое в интернете видео, где автомобиль был разделён на две части: с одной стороны — «Мерседес», с другой — «Жигули». По его словам, в ролике показывается, как «Мерседес» развивался со временем, а «Жигули» оставался неизменным. Подпись гласила: «Жигули — идеален с самого начала».
«Вы с самого начала идеальные “Жигули”, господа. Вам уже некуда учиться. Вы — политические динозавры», — заявил депутат, обращаясь к оппозиции.