«Իմ Քայլը» բարեգործական հիմնադրամը հայտարարել է «Ստեղծենք միասին» նախաձեռնության մեկնարկի մասին, որը «Հաջողակից՝ սկսնակին» ծրագրի երրորդ փուլն է։ Այս նախաձեռնությունը միտված է նորաստեղծ ընտանիքներին խրախուսել ձեռնարկատիրական ոլորտում՝ տրամադրելով ֆինանսական աջակցություն՝ իրենց սեփական փոքր բիզնեսի ստեղծման կամ զարգացման նպատակով։
Հիմնադրամը հայտնել է, որ ծրագրի հիմքում ընկած է այն գաղափարը, որ կայացած ընտանիքներից ստացվող աջակցությունը կարող է խորքային ազդեցություն ունենալ նորաստեղծ ընտանիքների վրա՝ ձևավորելով փոխօգնության և բարեգործության նոր մտածողություն։
«Հաջողակից՝ սկսնակին» նախաձեռնությամբ հիմնադրամը դառնում է օղակ այն մարդկանց միջև, ովքեր արդեն հաջողություն են գրանցել տարբեր ոլորտներում, և նրանց, ովքեր նոր են սկսել իրենց ուղին։ Այն աջակցում է գործընթացին՝ ապահովելով, որ բարեգործությունը լինի նպատակային ու տեղին, իսկ դրա արդյունքը՝ հասարակական արժեքի ստեղծում։
Նախագծի օգտին միջոցներ հավաքելու նպատակով մայիսի 28-ին, ժամը 18:00-ին, «Հայրիկ» ռեստորանում նախատեսված է բարեգործական ընթրիք, որին կարող են մասնակցել հաջողություն ունեցած ընտանիքները՝ ձեռք բերելով տոմսեր հետևյալ արժեքներով՝
մեկ անձի համար՝ 1 մլն ՀՀ դրամ
երկու անձի համար՝ 1.5 մլն ՀՀ դրամ
երեք անձի համար՝ 2.5 մլն ՀՀ դրամ
չորս անձի համար՝ 3.5 մլն ՀՀ դրամ
Տոմսերի վաճառքից ստացված ամբողջ հասույթն ուղղվելու է ծրագրով ընտրված նորաստեղծ ընտանիքներին, որոնք հաղթահարելով մրցութային փուլերը՝ հնարավորություն կունենան հիմնելու կամ զարգացնելու սեփական բիզնեսները։

My Step Charitable Foundation has launched the “Let’s Create Together” initiative, the third phase of its “From Successful to Starter” program. This project aims to encourage newly formed families in Armenia to pursue entrepreneurial ventures by providing financial assistance to start or grow small businesses.
The foundation said that “the core concept is fostering a culture of mutual aid and charity, where support from well-established families can have a transformative impact on those just beginning their journey.”
Through this initiative, the foundation “acts as a bridge between individuals who have achieved success in various fields and those who are only starting out. It ensures that charitable efforts are targeted and impactful, contributing to broader societal value.”
To raise funds for the program, a charity dinner will be held at Hayrik restaurant on May 28 at 6:00 p.m. Successful families are invited to participate by purchasing tickets at the following rates:
1 person: 1 million AMD
2 people: 1.5 million AMD
3 people: 2.5 million AMD
4 people: 3.5 million AMD
All proceeds from ticket sales will go to support selected families who pass the program’s competitive selection stages and receive funding to launch or expand their businesses.