Թբիլիսիում մեկնարկել է ՀՀ, Ադրբեջանի և Վրաստանի ԱԳ փոխնախարարների հանդիպումը, որը բացել է Վրաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Մակա Բոճորիշվիլին։
Քննարկվում են համագործակցության հնարավոր ոլորտները, որպեսզի տարածաշրջանի երկրները կարողանան զարգացնել համատեղ մոտեցումներ մի շարք հարցերի վերաբերյալ, հայտնում է APA-ն։
«Հանդիպմանը կքննարկվեն եռակողմ համագործակցության հնարավորությունները։ Կորոշվեն երեք երկրների համար պոտենցիալ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղությունները, ինչպես նաև համագործակցության հնարավոր ոլորտները, որպեսզի տարածաշրջանի երկրները կարողանան զարգացնել համատեղ մոտեցումներ մի շարք հարցերի վերաբերյալ։ Սա կլինի այսօրվա քննարկումների հիմնական թեման»,- լրագրողներին ասել է Վրաստանի փոխարտգործնախարար Լաշա Դարսալիան։

Deputy Foreign Ministers from Armenia, Azerbaijan, and Georgia have launched a trilateral meeting in Tbilisi, opened by Georgian Deputy Foreign Minister Maka Bochorishvili.
The officials are discussing potential fields of cooperation to enable the countries of the region to develop joint approaches to various issues, according to APA.
“The meeting will address the prospects for trilateral cooperation. Potential areas of shared interest for the three countries, as well as cooperation opportunities, will be identified to develop coordinated approaches to regional challenges. This will be the core topic of today’s talks,” Georgia’s Deputy Foreign Minister Lasha Darsalia told reporters.