Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն օգտակար է գնահատել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումն Անթալիայում։
Նա նշել է, որ վերջին տարիներին Ադրբեջանի ևՀայաստանի միջեւ ինտենսիվ շփումներ են տեղի ունեցել, որոնք շարունակվում են, հայտնում է Minval.az-ը։
«Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի ընթացքում տեղի է ունեցել հանդիպում հայ գործընկերոջ հետ, և ես այդ հանդիպումը համարում եմ բավականին օգտակար։ Թեպետ հանդիպումը հարցերի լուծման հնարավորություն չի տալիս, հնարավոր եղավ առավել մանրամասն քննարկել կողմերի դիրքորոշումները, նրանց փաստարկներն ու հիմնավորումները։ Ուստի իմ գնահատականը հետևյալն է՝ հանդիպումն օգտակար էր»,–ասել է նա։

Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов назвал встречу с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном в Анталье полезной, подчеркнув важность продолжения диалога между двумя странами.
Как сообщает «Minval.az», Байрамов отметил, что в последние годы между Азербайджаном и Арменией происходят интенсивные контакты, которые продолжаются.
«Во время Дипломатического форума в Анталье состоялась встреча с армянским коллегой, и я считаю её весьма полезной. Хотя она не позволила найти решения по вопросам, удалось более подробно обсудить позиции сторон, их аргументы и обоснования. Поэтому моя оценка такова: встреча была полезной», — заявил он.