Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն օգտակար է գնահատել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումն Անթալիայում։
Նա նշել է, որ վերջին տարիներին Ադրբեջանի ևՀայաստանի միջեւ ինտենսիվ շփումներ են տեղի ունեցել, որոնք շարունակվում են, հայտնում է Minval.az-ը։
«Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի ընթացքում տեղի է ունեցել հանդիպում հայ գործընկերոջ հետ, և ես այդ հանդիպումը համարում եմ բավականին օգտակար։ Թեպետ հանդիպումը հարցերի լուծման հնարավորություն չի տալիս, հնարավոր եղավ առավել մանրամասն քննարկել կողմերի դիրքորոշումները, նրանց փաստարկներն ու հիմնավորումները։ Ուստի իմ գնահատականը հետևյալն է՝ հանդիպումն օգտակար էր»,–ասել է նա։

Azerbaijan's Foreign Minister Jeyhun Bayramov described his meeting with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan in Antalya as useful, emphasizing the importance of continued dialogue between the two nations.
Speaking to Minval.az , Bayramov noted that in recent years, there have been intensive contacts between Azerbaijan and Armenia, and these interactions are ongoing.
"During the Antalya Diplomacy Forum, I had a meeting with my Armenian counterpart, and I consider it quite useful. Although it did not offer an opportunity to resolve issues, we were able to more thoroughly discuss the positions of both sides, their arguments and justifications. Therefore, my assessment is as follows: the meeting was useful," he stated.