Նախորդ ամսվա ընթացքում «Մի դրամի ուժի» հավաքագրած 5,237,825 ՀՀ դրամն ուղղվել է «Հերոսների վերականգնողական քաղաք» հոգեկան առողջության կենտրոնին, որի նպատակն է ապահովել պատերազմի մասնակից անձանց և նրանց ընտանիքների անդամների հոգեկան և սոցիալական վերականգնումն ու բարելավումը։
Իսկ ահա ապրիլ ամսվա շահառուն կրկին «4090» բարեգործական հիմնադրամն է, որն Ապրիլյան պատերազմից հետո զբաղվում է պատերազմներին մասնակցած մեր տղաների սոցիալ-կրթական հարցերով։
«4090» բարեգործական հիմնադրամի հետ մեր համագործակցությունն արդեն տարիների ճանապարհ ունի և պիտի նշեմ, որ հիմնադրամը մշտապես ներկայացնում է այնպիսի ծրագրեր, որոնց ուղիղ ազդեցությունը տղաների կյանքի որակի բարելավման վրա միանգամից է նկատվում։ Հիմնադրամի հետ համատեղ արդեն իրականացրել ենք սոցիալական ու կրթական ուղղվածության մի քանի ծրագիր, և այս համագործակցությունն այդ շարքում հերթականն է, ինչը նաև մեր նախաձեռնությունների շարունակականության մասին է խոսում», – նշել է Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Մեզ համար մեծ պատիվ է արդեն երրորդ անգամ լինել «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շահառու։ Սա պարզապես դրամական աջակցություն չէ, սա վստահություն է մեր աշխատանքի, մեր նպատակների և այն երիտասարդների նկատմամբ, ովքեր կրթության միջոցով փորձում են հաղթահարել պատերազմի թողած վերքերը և փոխել իրենց կյանքի որակը:Իդրամի և IDBank-ի նման գործընկերների շնորհիվ մենք կարողանում ենք իրական ազդեցություն ունենալ՝ փոխելով պատերազմի մասնակից ուսանողների կյանքեր, ովքեր ուսում ստանալու ճանապարհին վստահ քայլերով առաջ են շարժվում՝ թիկունքում ունենալով հազարավոր մարդկանց մասնակցությունն ու աջակցությունը»,-նշել է «4090» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Իրինա Փահլևանյանը։
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար ընդամենը բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

The March and April phases of the “The Power of 1 Dram” initiative are dedicated to our heroes – those brave individuals and their families who have sacrificed their health and lives for the homeland.
During the previous month, the “The Power of 1 Dram” campaign collected 5,237,825 AMD, which was donated to the “City of Heroes Rehabilitation Center for Mental Health.” The center aims to support the psychological and social recovery and well-being of war participants and their families.
April’s beneficiary is once again the “4090” Charitable Foundation, which has been working on social and educational programs for veterans since the April War.
“Our cooperation with the 4090 Foundation has already come a long way. I must note that the foundation consistently proposes programs that have an immediate and visible impact on the lives of these young men. We’ve already implemented several social and educational initiatives together, and this collaboration is another continuation of those efforts,” said Tatevik Vardevanyan, Head of Communications and CSR at Idram and IDBank.
“It is a great honor for us to be the beneficiary of ‘The Power of 1 Dram’ for the third time. This isn’t just financial aid — it is trust in our work, our goals, and the young people who are trying to overcome the scars of war through education and transform their lives. Thanks to partners like Idram and IDBank, we’re able to make a real impact and change the lives of students who are steadily moving forward on their educational journey, backed by the support of thousands,” said Irina Pahlevanyan, Executive Director of the “4090” Foundation.
To take part in “The Power of 1 Dram” initiative, simply make your payments via the Idram&IDBank app, IDBanking.am or banking.idram.am online platforms, or through Idram and IDBank terminals. For every transaction you make, the companies will donate 1 dram to important initiatives.