«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը հայտարարել է, որ արցախցիների դեմ տարածվող ատելության խոսքի կապակցությամբ պաշտոնապես դիմել է ՀՀ գլխավոր դատախազին։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Նա շեշտել է, որ նման վարքագիծը ստորություն է, որի հանդեպ պետք է ցուցաբերել բացառիկ անհանդուրժողականություն։
«Արցախցիների նկատմամբ ատելության և բռնության կոչեր տարածելու կապակցությամբ պաշտոնապես դիմել եմ Գլխավոր դատախազին՝ քաղաքացու, լրագրողի և իշխանական լրատվամիջոցի ղեկավարության նկատմամբ քրեական գործ հարուցելու մասով։
Նման վարքագիծը ստորություն է, որի հանդեպ պետք է ցուցաբերել բացառիկ անհանդուրժողականություն»,–գրել է նա։

Сопредседатель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян сообщил, что официально обратился к Генеральному прокурору Армении с просьбой возбудить уголовное дело в связи с распространением языка ненависти в отношении арцахцев. Об этом он написал на своей странице в Facebook.
Аракелян подчеркнул, что подобное поведение — подлость, и к нему нужно относиться с исключительной нетерпимостью.
«В связи с распространением призывов к ненависти и насилию против арцахцев я официально обратился к Генеральному прокурору с требованием возбудить уголовное дело против одного гражданина, журналиста и руководства провластного СМИ», — написал он.