«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը հայտարարել է, որ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն իր հասցեին ուղիղ սպառնալիք է հնչեցրել՝ անդրադառնալով նրա վերջին գրառմանը։
Ավելի վաղ Ալեն Սիմոնյանը գրել էր․ «Ես ոչ Քաջազնունին եմ, ոչ այլ մեկը, բայց վստահ եմ, որ այսուհետ կոնկրետ դու իմ անունն ավելի երկար ես հիշելու, քան իրենը»։
«Ալեն Սիմոնյանն իմ նկատմամբ ուղիղ սպառնալիք է հնչեցրել, բայց Ալեն Սիմոնյանն իրեն պահել է Ալեն Սիմոնյանի պես»,–ասել է նա, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Պատգամավորը նշել է, որ նման գրառումը իրեն չի կարող ավելի խորը վիրավորել, քան Արցախի բնակիչների մասին նախկինում արված նսեմացնող արտահայտությունները։
«Իհարկե, ուղիղ սպառնալիք է հնչել, բայց թե ինչ կարող է անել՝ չգիտեմ, Հայաստանին վնաս տալուց ավելի ծանր բան չեմ պատկերացնում։ Արդեն 5-րդ տարին է ինչ կարողանում՝ անում են, ու այստեղ բացառիկության սինդրոմ չկա, ինչ կարողանում՝ անում են թե ընդդիմադիրների նկատմամբ, թե ՀՀ տասնյակ հազարավոր քաղաքացիների նկատմամբ։ Եթե սպառնալիքն այն է, որ ավելի մեծ թափով են վնասելու Հայաստանին՝ հավատում եմ դրան»,–ասել է նա։

Депутат фракции «Армения» Кристине Варданян заявила, что председатель Национального собрания Армении Ален Симонян выдвинул в её адрес прямую угрозу, сославшись на его недавнюю публикацию.
Ранее Симонян написал: «Я не Каджазнуни и не кто-то другой, но уверен, что отныне ты будешь помнить моё имя дольше, чем его».
«Ален Симонян выдвинул в мой адрес прямую угрозу, но при этом вёл себя, как всегда — по-аленсимоняновски», — сказала она, сообщает «Фастинфо».
Варданян добавила, что данное высказывание не может задеть её глубже, чем прежние уничижительные фразы, сказанные о жителях Арцаха.
«Это, конечно, прямая угроза, но что он может сделать — не знаю. Трудно представить нечто худшее, чем вред Армении. Уже пятый год — что могут, то и делают. Здесь нет никакого синдрома исключительности — делают всё, что могут, и против оппозиции, и против десятков тысяч граждан Армении. Если угроза означает, что вред Армении будет причинён ещё в больших масштабах — я в это верю», — отметила депутат.