ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ժամանակին շատ հեշտ էր խոսել մեր հերոսների, նրանց անցած ճանապարհի, սխրանքների ու գաղափարների մասին:
Նա հավելել է, որ հիմա «դժվար է խոսել նրանց մասին. մսխված հայրենիք, պարտադրվող պարտություն, թշնամու առաջ խոնարհված խայտառակ պատկեր»:
«Մենք նրանցից ժառանգած իրողությունների և հաղթանակների շրջափուլում էինք, որտեղ հայի համար արժանապատիվ ապրելու ու պաշտպանված զգալու մշտական զգացում կար․․․
Այնուամենայնիվ պատմությունը միշտ էլ շրջադարձերի և բեկման հնարավորություն ստեղծում է. պետք է օգտվել պատմական շանսից և հաջողություններն ու հաղթանակները վերադարձնել իրական տերերին»,–ասվում է գրառման մեջ։

Секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абраамян на своей странице в Facebook отметил, что раньше легко было говорить о наших героях, их пройденном пути, подвигах и идеалах.
«Сейчас трудно говорить о них: растраченная родина, навязанное поражение, позорный образ, склонённый перед врагом», — написал он.
По его словам, когда-то армяне находились в реальности, унаследованной от героев, в атмосфере побед, с постоянным чувством достоинства и защищенности.
Тем не менее, история всегда предоставляет возможность поворота и перелома, подчеркнул Абраамян. «Нужно воспользоваться историческим шансом и вернуть успехи и победы их настоящим владельцам», — говорится в публикации.