Հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի իմպիչմենտի ամենամեծ արգելքն առայժմ հանդիսանում են Ազգային ժողովի «ընդդիմադիր» կոչվող պատգամավորները։
Ըստ նրա՝ իրադարձությունները կարող են զարգանալ մեծ արագությամբ։
«Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետի պաշտոնից հեռացվելու է Ազգային ժողովի կողմից` նրան անվստահություն հայտնելու (իմպիչմենտի) միջոցով։ Այլևս պարզ է, որ այդ գործընթացում ամենամեծ արգելքն առայժմ հանդիսանում են Ազգային ժողովի «ընդդիմադիր» կոչվող պատգամավորները։
Վստահ եմ, որ փաստերի և փաստարկների ճնշման, ինչպես նաև ժողովրդի միասնական պահանջով իրենք ստիպված կլինեն վերանայել իրենց դիրքորոշումը։ Իրադարձությունները կարող են զարգանալ մեծ արագությամբ։

22 Апрель 2025 - 09:37 AMT
Общественно-политический деятель Эдгар Газарян на своей странице в Facebook написал, что самой большой преградой для импичмента премьер-министра Никола Пашиняна в настоящее время являются депутаты Национального собрания, называющие себя «оппозиционными».
Он подчеркнул, что события могут развиваться с большой скоростью.
«Никол Пашинян будет отстранён от должности премьер-министра посредством выражения ему недоверия (импичмента) со стороны Национального собрания. Уже очевидно, что самой большой преградой на этом пути пока остаются депутаты, которых называют «оппозиционерами».
Уверен, что под давлением фактов и аргументов, а также вследствие единого требования народа они будут вынуждены пересмотреть свою позицию. События могут развиваться очень быстро.