Հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի իմպիչմենտի ամենամեծ արգելքն առայժմ հանդիսանում են Ազգային ժողովի «ընդդիմադիր» կոչվող պատգամավորները։
Ըստ նրա՝ իրադարձությունները կարող են զարգանալ մեծ արագությամբ։
«Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետի պաշտոնից հեռացվելու է Ազգային ժողովի կողմից` նրան անվստահություն հայտնելու (իմպիչմենտի) միջոցով։ Այլևս պարզ է, որ այդ գործընթացում ամենամեծ արգելքն առայժմ հանդիսանում են Ազգային ժողովի «ընդդիմադիր» կոչվող պատգամավորները։
Վստահ եմ, որ փաստերի և փաստարկների ճնշման, ինչպես նաև ժողովրդի միասնական պահանջով իրենք ստիպված կլինեն վերանայել իրենց դիրքորոշումը։ Իրադարձությունները կարող են զարգանալ մեծ արագությամբ։

Political and public figure Edgar Ghazaryan wrote on his Facebook page that the main obstacle to the impeachment of Prime Minister Nikol Pashinyan is currently the so-called opposition members of the National Assembly.
He emphasized that events could unfold rapidly.
“Nikol Pashinyan will be removed from office by the National Assembly through a vote of no confidence (impeachment). It is now clear that the greatest obstacle to this process is still the so-called ‘opposition’ members of parliament.
I am confident that under the weight of facts and arguments, as well as the united demand of the people, they will be forced to reconsider their position. Developments may proceed with great speed.