Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինը քննարկել են Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների առանցքային հարցերը և գործընկերության խորացման հնարավոր ուղիները։
Զրույցի շրջանակում անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին, մասնավորապես՝ դիտարկվել են հայաստանյան կողմի քայլերը՝ ուղղված տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդմանը։ Այս կապակցությամբ փոխվարչապետ Գրիգորյանն ընդգծել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության իրագործման կարևորությունը։
Ապրիլի 22–ին ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը հանդիպում է ունեցել Westinghouse ընկերության ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու Հայաստանի միջուկային էներգետիկայի ոլորտը:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan and U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Kristina Kvien discussed key issues in Armenia-U.S. bilateral relations and explored potential paths to deepen their partnership.
The meeting also addressed recent regional developments, particularly Armenia's efforts to foster peace and stability in the region. In this context, Deputy Prime Minister Grigoryan highlighted the importance of implementing the Crossroads of Peace initiative.
On April 22, Ambassador Kvien also met with representatives of Westinghouse to discuss developments in Armenia’s nuclear energy sector.