Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինը քննարկել են Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների առանցքային հարցերը և գործընկերության խորացման հնարավոր ուղիները։
Զրույցի շրջանակում անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին, մասնավորապես՝ դիտարկվել են հայաստանյան կողմի քայլերը՝ ուղղված տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդմանը։ Այս կապակցությամբ փոխվարչապետ Գրիգորյանն ընդգծել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության իրագործման կարևորությունը։
Ապրիլի 22–ին ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը հանդիպում է ունեցել Westinghouse ընկերության ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու Հայաստանի միջուկային էներգետիկայի ոլորտը:

Вице-премьер Мгер Григорян и чрезвычайный и полномочный посол США Кристина Квин обсудили ключевые вопросы армяно-американских двусторонних отношений и возможные пути углубления партнерства.
В ходе беседы также была затронута тема последних региональных событий. В частности, рассмотрены шаги армянской стороны, направленные на укрепление мира и стабильности в регионе. В этой связи Григорян подчеркнул важность реализации инициативы «Перекрёсток мира».
22 апреля посол США Кристина Квин также провела встречу с представителями компании Westinghouse, чтобы обсудить вопросы, касающиеся ядерной энергетики в Армении.