ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ ակտիվ ցիկլոնի գործունեությամբ պայմանավորված ապրիլի 22–ին հանրապետության ամբողջ տարածքում դիտվել են առատ անձրևներ։ Նա նշել է, որ ցիկլոնի ազդեցությունը ՀՀ ամբողջ տարածքում կպահպանվի նաև ապրիլի 23–ի ցերեկն ու առաջիկա գիշերը։
ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրեն Գագիկ Սուրենյանը գրել է, որ ապրիլի 24-ի ցերեկը ցիկլոնը կկորցնի իր ազդեցությունը։
«Արարատյան դաշտի առանձին հատվածներում թափվել է ամսական նորմայի 50-60 տոկոսի չափ տեղում։ Այսօր ցերեկը և առաջիկա գիշերը ցիկլոնի ազդեցությունը Հայաստանի ողջ տարածքում կպահպանվի, ինչի արդյունքում բոլոր մարզերում ժամանակ առ ժամանակ կդիտվեն ամպրոպային բնույթի անձրևներ»,–ասվում է գրառման մեջ։

23 Апрель 2025 - 10:16 AMT
Директор Центра гидрометеорологии и мониторинга Армении Левон Азизян сообщил на своей странице в Facebook, что 22 апреля по всей республике выпали обильные осадки, вызванные активным циклоном. Он отметил, что влияние циклона сохранится по всей территории Армении также 23 апреля днем и в предстоящую ночь.
Заместитель директора Гагик Суренян написал, что днем 24 апреля циклон утратит свое влияние.
«В отдельных районах Араратской долины выпало количество осадков, составляющее 50–60% месячной нормы. Сегодня днем и предстоящей ночью влияние циклона сохранится по всей территории Армении, что приведет к периодическим грозовым дождям во всех областях», — говорится в сообщении.