Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին նվիրված ջահերով երթի և ոգեկոչման արարողությունների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով՝ մայրաքաղաքի մի շարք փողոցներում երթևեկությունը կսահմանափակվի։
Ապրիլի 23-ին՝ ժամը 18:30-ից, կսահմանափակվի տրանսպորտային միջոցների մուտքը Հանրապետության հրապարակ՝ բոլոր ուղղություններով։ Ժամը 19:00-ից սկսած երկկողմանի փակ կլինեն Ամիրյան փողոցը, ինչպես նաև Մաշտոցի և Բաղրամյան պողոտաներն ու Կիևյան փողոցը, հայտնում է ոստիկանությունը։
Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում կայանալիք հիշատակի արարողության մասնակիցների անվտանգությունը երաշխավորելու նպատակով՝ ապրիլի 24-ին՝ ժամը 07։00-ից, արգելվել է երթևեկությունը հետևյալ հատվածներում՝ Լենինգրադյան փողոցից դեպի Ծիծեռնակաբերդի խճուղի խաչմերուկ, Իսակովի պողոտայից դեպի Աթենքի փողոց խաչմերուկ, ինչպես նաև Վերֆելի փողոցում՝ դեպի Բրազիլիայի հրապարակ ուղղությամբ։
Բացի այդ, ապրիլի 24-ին՝ ժամը 07։00-ից մինչև 10։30-ն ընկած ժամանակահատվածում, պետական արարողակարգային միջոցառումներով պայմանավորված փակ է լինելու մուտքը դեպի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։

С целью обеспечения безопасности участников факельного шествия и церемоний памяти, приуроченных к 110-летию Геноцида армян, в ряде улиц Еревана 23 и 24 апреля будет ограничено движение транспорта.
23 апреля с 18:30 ограничивается въезд транспортных средств на Площадь Республики со всех направлений. С 19:00 будет перекрыто двустороннее движение по улице Амиряна, а также по проспектам Маштоца и Баграмяна и улице Киевян, сообщает полиция.
Для обеспечения безопасности участников памятной церемонии в мемориальном комплексе Цицернакаберд 24 апреля с 07:00 будет запрещено движение транспорта на следующих участках: от улицы Ленинградян в направлении перекрёстка с шоссе Цицернакаберд, от проспекта Исакова до перекрёстка с улицей Афинской, а также по улице Верфель в направлении площади Бразилии.
Кроме того, с 07:00 до 10:30 24 апреля вход в мемориальный комплекс Цицернакаберд будет закрыт в связи с проведением государственных протокольных мероприятий.